آیا ایمیل در دیجیتال مارکتینگ جایگاهی دارد ؟

استو شبکه کسب و کار
استو

آیا دوره ارسال ایمیل به پایان رسیده است ؟

هسته اصلی دیجیتال مارکتینگ وب سایت است. اما در کنار وب سایت ابزار های مفیدی هستند که می تواند در گسترش کسب و کار و اهداف موردنظر یاری کند. ایمیل، سئو، رسانه های اجتماعی و موبایل به عنوان چهار رکن دیجیتال مارکتینگ است که باید در راستای استراتژی دیجیتال مارکتینگ هماهنگ شود. این موارد نخستین حوزه هایی هستند که یک شرکت در آنها قصد تمرکز بر توسعه قابلیت های دیجیتال مارکتینگ خود را خواهد داشت.

کمپین های دیجیتال مارکتینگ و تعیین استراتژی

شبکه های اجتماعی، سئو و ایمیل مارکتینگ نقش اساسی در دیجیتال مارکتینگ دارند و عموما زمانی مؤثر خواهند بود که در کنار یکدیگر به کار گرفته شوند زیرا مکمل هم هستند.  و شاید سخت باشد که در دنیای امروز تنها با یک ابزار به مقصود رسید. و البته نباید فراموش کرد که پیش از شروع هر نوع کمپین دیجیتال مارکتینگ، مدیران باید با دقت استراتژی کلی سازمان و جایگاه یابی برند را در نظر داشته و بازار هدف، محصولات پیشنهادی، دسته بندی و تمایز را مدنظر قرار دهند.

پس از مشخص کردن استراتژی، کمپین های دیجیتال مارکتینگ باید به صورت متوالی و با برنامه طراحی شوند. برای مثال وب سایت باید از تگ ها و عناوین و کلیدواژه های مناسب برای جست وجو بهینه و کاربر در تعاملات اجتماعی به درستی هدایت شود. همچنین رسانه های اجتماعی و سئو نیز باید مکمل یکدیگر باشند. معمولا برای اطمینان از هماهنگی میان این موارد از پایش کانال های مربوط به رسانه های اجتماعی استفاده می شود تا مشخص شود که جست وجو و جست وجوی مبتنی بر تبلیغات چگونه باید بهینه شوند.

ایمیل مارکتینگ چگونه میتواند موثر عمل کند ؟

ایمیل مارکتینگ را به راحتی می توان با سایر پلتفورم های دیجیتال مارکتینگ تلفیق کرد. می توان لینک ها را در ایمیل قرار داد تا مشتریان به رسانه اجتماعی یا وب سایت هدایت شوند. قرار دادن اطلاعات تماس از طریق رسانه های اجتماعی و قابلیت های ارسال مجدد از طریق ایمیل نیز می تواند دامنه ارتباطات را افزایش دهد.

روش های دیگری نیز برای اطمینان از هماهنگی میان کمپین های ایمیلی و رسانه های اجتماعی می توانید در پلتفورم رسانه های اجتماعی از مشتری درخواست اطلاعات تماس کرده و پیشنهادهای فروش در اختیارشان قرار دهید. استفاده از ایمیل برای ارسال پیام و پیشنهادهای جدید و درخواست آدرس ایمیل از آنها، نه تنها در وب سایت شما، بلکه در رسانه های اجتماعی نیز می تواند اقدام مؤثری باشد. هنگامی که مشتریان از وب سایت شما بازدید می کنند، جمع آوری آدرس ایمیل ها انجام شده و همچنان برقراری ارتباط مؤثر ادامه خواهد یافت. بنابراین ایمیل به عنوان یک ابزار استراتژیک در اصول دیجیتال مارکتینگ، در فرآیند حفظ، سرویس دهی و دستیابی به مشتری جای خواهد گرفت.

 به عنوان یک نمونه موفق می توان به کمپین ایمیل مارکتینگ تویوتا اشاره کرد، این کمپانی جایزه ای برای کمپین ایمیلی خود دریافت کرد که در آن ۷۰هزار بازدید کننده را تنها با به کارگیری یک ایمیل ساده که مشتریان را به لندینگ پیج  (صفحه فرود) طراحی شده هدایت و آنها را به مشارکت در وب سایت ترغیب کرده است.

ثبت نظر