بررسی روزنامه آمریکایی از رواج بیت‌کوین در ایران

چرا بیت کوین در ایران مورد استقبال قرار گرفته است  ؟

2018 article
با اعمال تحریم های بانک های جهانی و تحریم مسترکارت، ویزاکارت و…  اقبال کاربران ایرانی به ارز دیجیتال سوق پیدا کرده است. کارشناسان معتقدند ایرانی‌ها به طور فزاینده برای دور زدن تحریم‌های آمریکایی و سایر قدرت‌های جهانی، به ارز‌های رمزپایه همچون بیت‌کوین روی آورده‌اند. سرمایه‌گذاران سراسر جهان تعداد زیادی از ارز‌های دیجیتالی را خریده‌اند، اغلب اقداماتشان بر حدس‌وگمان‌هایی درباره ارزش آینده آن‌ها مبتنی است، اما برای ایرانی‌ها، بیت‌کوین چیزی بیش از یک سرمایه‌گذاری مبتنی بر حدس‌وگمان است.
هادی نعمتی، پژوهشگر رمز ارزپایه در ایران، گفت: ویزا، مسترکارت و همه چیز در جهان خارج به خوبی عمل می‌کند، اما در ایران به دلیل تحریم، ما به این ابزار‌ها دسترسی نداریم.
نعمتی به تحریم‌های سنگینی اشاره می‌کند که آمریکا و متحدانش علیه ایران اعمال کرده‌اند. توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، ایران را از برخی از آن تحریم‌ها و نه همه آن‌ها آسوده کرد.
نعمتی افزود: در اغلب جهان، بیت‌کوین بیشتر یک پس‌انداز است، اما در ایران یک سود است، زیرا به ما امکان دسترسی به اقتصاد جهانی را فراهم می‌کند. ایرانی‌ها بیت‌کوین می‌خرند، زیرا آن‌ها به ارز‌های رسمی بین‌المللی دسترسی ندارند.
هجوم بیت‌کوین و سایر ارز‌های رمزپایه به درون ایران، به یک جامعه نیرومند ترقی داده است.
ضیا صدر، پژوهشگر ارز رمزپایه در ایران گفته گروه‌های تلگرامی ارز رمزپایه، با رمز دیجیتالی موفقیت قابل توجهی کسب کرده‌اند. چندماه قبل در یک کنفرانس حاضر شدم. اولین کنفرانس ملی ارز رمزپایه در ایران. اغلب حاضران هیچ اطلاعی درباره بلاک‌چین و بیت‌کوین نداشته‌اند. اما اکنون آگاهی بیشتری وجود دارد.
کارشناسان معتقدند که دلیل محبوبیت ارز‌های رمزپایه در ایران این است که آن‌ها به مالکان خود نوعی حس امنیت مالی می‌دهند و همچنین توانایی خارج شدن از موسسات مالی ملی را فراهم می‌کنند.
به عنوان نمونه؛ اگر تحریم‌های بیشتری مجددا بر ایران تحمیل شوند، دولت‌ها توانایی محدودی برای اعمال آن تحریم‌ها بر ارز‌های دیجیتالی خواهند داشت. ارز‌های رمزپایه بسته به نوع ارز، می‌توانند ظرف چند دقیقه یا ساعت ردوبدل شوند.
با این حال، وضعیت ایران به عنوان یک کشور دارای ارتباطات کمتر با جهان، مسائلی را ایجاد کرده است. نعمتی و صدر از اینکه بیترکس، ارز رمزپایه بزرگ بین المللی، حساب‌های بسیاری از ایرانیان را بسته است، ابراز ناامیدی کردند.
نعمتی گفت: همه ایرانیانی که حساب‌هایی در بیترکس داشتند، همگی تعلیق شده‌اند. چهار ماه است که هیچ پاسخی وجود ندارد.
بیترکس می‌گوید که این تعلیقات، “بخشی از بازبینی پای‌بندی” بوده‌اند. زیرا بسیاری از این حساب‌ها تابع تحریم‌های آمریکایی است.
بیترکس طی بیانیه‌ای گفت: حساب‌های موردنظر، که کمتر از یک دهم درصد حساب‌های بیترکس هستند، تا زمان دریافت راهنمایی از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا، معلق خواهند ماند.

شخصیت شناسی از روی عکس پروفایل

استو:

عکس پروفایل افراد می تواند راز و شخصیت درونی شان را فاش کند‎

 

اولین چیزی که پس از پیدا کردن دوستان و آشناهایتان در شبکه های اجتماعی به آن دقت می کنید، چیست؟ بله! عکس پروفایل آنها. حتما شما هم می دانید که عکس پروفایل افراد می تواند راز و شخصیت درونی شان را فاش کند. طبق تحقیقی که در دانشگاه پنسیوالیا روی ۶۰۰۰۰ نفر انجام شد، نتایجی به دست آمد که در اینجا خلاصه ای از آن را برایتان آورده ایم.
۱٫عکس صورت

 

انواع شخصیت شناسی

عکس صورت

 

اگر عکس پروفایل شبکه های اجتماعی شما تنها بخشی از صورت تان است، پس شما فردی با وجدان و وظیفه شناس هستید. شما عاشق سیاست، نظم، قانون و رفتارهای برنامه ریزی شده اید و دوست دارید چهره واقعی خود را، همان گونه طبیعی و ساده به نمایش بگذارید. از آن که دیگران شما را فردی پخته و با تجربه ببینند نیز لذت می برید.

۲٫عکس دسته جمعی

 

تست های شخصیت شناسی

عکس دسته جمعی‎

 

عکس دسته جمعی نشان دهنده شخصیت برونگرای شماست. شاید عکس دسته جمعی که شما از خودتان به اشتراک می گذارید آنقدر خوب و با کیفیت نباشد اما همین که افراد محبوب تان را نشان می دهد، کافی است. شاید هم می خواهید با این کار با یک تیر دو نشان بزنید؛ هم تصویری آراسته از خود که برای ‌مهمانی حاضر شده‌اید را به نمایش بگذارید و هم با حضور دیگران در تصویر می‌گویید که به بودن در جمع علاقه دارند و اهل معاشرت هستید. تفریح، میهمانی و خوشگذرانی در اولویت زندگی شما قرار دارد و جمع با دوستان تان را به تنهایی ترجیح می دهید.

۳٫عکس رنگی

 

انواع شخصیت شناسی

عکس رنگی‎

 

عکس های رنگی طرافداران زیادی دارند. شما نیز مانند عکس تان شخصیتی دلنشین و مطبوع دارید. چهره شما در عکس هایی که به اشتراک می گذارید معمولا خندان و شاداب است اما آنچه در عکس برایتان اهمیت دارد، نه تنها چهره خندان بلکه انرژی مثبتی است که به مخاطبان خود منتقل می کنید. این را هم اضافه کنیم که روحیه سازگاری و همکاری با دیگران در شما موج می زند به همین دلیل تمام تلاش تان را می کنید تا در هارمونی و تعادل با اجتماع باشید.

۴٫عکس سیاه و سفید

 

تست های شخصیت شناسی

عکس سیاه و سفید‎

 

یک عکس سیاه و سفید هم می‌تواند انتخاب دیگری برای عکس پروفایل شبکه های اجتماعی تان باشد. از آنجا که شما رنگ های سیاه و سفید را ترجیح می دهید، اینطور به نظر می رسد که تمایل زیادی به رنگ های شاد ندارید. انتخاب رنگ های خنثی نشان دهنده این است که شما خیلی خودتان را با مسائل عاطفی درگیر نمی کنید، به بیانی خیلی احساساتی نیستید. از طرف دیگر این رنگ می تواند نشان دهنده ناراحتی یا حتی احساسات منفی در شما باشد.

۵٫عکس هنری

 

انواع شخصیت شناسی

عکس هنری

 

شما فرد روشن فکری هستید که از تضاد و تناقض لذت می برید، اصلا کمال را در همین تضادها می بینید.  شما ترجیح می دهید که چهره خود را به غیر از زمان هایی که می خواهید پیامی را منتقل کنید، در عکس نشان ندهید. به همین دلیل اکثر عکس هایتان از زاویه پشت سر یا تنها از پاها و دست هایتان گرفته می شود. این نشان دهنده هوش، ذکاوت، روشن فکری و اشتیاق شما به تجربه چیزهای جدید است.

چگونگی ساخت پرسنال برند یا برند شخصی

چگونگی ساخت پرسنال برند یا برند شخصی

برای ساخت پرسنال برند به بیش از آنکه فقط خودتان باشید، احتیاج دارید!

انتخاب مخاطب و ایجاد ارتباط
شما نمیتوانید تمام سلایق را بدست آورید پس سعی کنید بجای ایجاد یک شبکه بزرگ به ساخت گروهی از کسانی اقدام کنید که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.
داشتن یک گروه ۱۰۰ نقره بیشتر از مجموعه‌ایی از افراد غیرهمسو هستند.
برای مثال اگر شما مستر تیستر باشید، گروه مخاطبین شما رستوران گردها و عاشقان غذا هستند.

انتخاب یک کانال ولی متمرکز
بجای فعالیت در چندین کاتال بصورت نیمه متمرکز، یک کانال را انتخاب کنید و به تولید محتوا بپردازید. بدین ترتیب با توجه به خصوصیات آن کانال شروع به تولید محتوایی نمایید که مورد نیاز مخاطبان شما باشد.
در این نمونه بهترین کانال برای ارتباط در ایران شبکه اینستاگرام است

اعتماد به نفس
یکی از خصوصیت‌های ضروری در شخصیت شما برای ساخت برندتتان، تقویت و رشد اعتماد به نفس شما می‌باشد.
رشد شخصیتی شما با کمک و تقویت اعتماد به نفس بسیار سریعتر صورت می‌پذیرد.
امیرتتلو نه تنها یک خواننده شش دانگ نیست، بلکه شاید در نظر بسیاری از مردم شخصیت مثبت به حساب نمی‌آید. ولی ایشان با به چالش‌کشیدن خود در موضوعاتی مانند عضویت در تیم فوتبال، یادگیری ورزش پارکور و … نه تنها به تقویت اعتماد به نفس خود کمک کرده است، بلکه توانسته در برخی از زوایا نظر دیگران بصورت مثبت به خود جلب کند.

ابرانسان نباشید
اگر شما تنها خودتان باشید و یک چهره حرفه‌ایی از خودتان به نمایش بگذارید به تدریج در حضور مخاطبین خسته کننده به نظر می‌آیید.
شما یک آدم اتو کشیده نیستید و روی دیگر شما نیز می‌تواند یک آدم شوخ طبع باشد. پس حتی مواردی را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید که آنها با جنبه‌های دیگری از شخصیت شما نیز آشنا شوند.

مثلا بهرام داران ویدئویی هایی از خود منتشر می‌کند که از وقت گذرانی با دوستان سینمایی خود است و شاید آن پرزتیج یک ستاره سینمایی در آن کمتر دیده میشود و یا در پست‌های جواد رضوبان کمتر از آن طنازی و شوخ طبعی دیده می‌شود.

محتوای کاربردی تولید کنید
علاوه بر تولید محتوای مرتبط با امور شخصی خودتان، سعی کنید عادت‌ها و موضوعاتی که مخاطبین شما به انها می‌پردازند را بیابید و با ایجاد محتواهایی مربوط به آن موضوعات به حل مسائل و نیازهای آنها بپردازید.
personal-brand-2
پاسخگو باشید
در برابر مخاطبین خود پاسخگو باشید و به گروه‌های مناسب با پرسنال برند یا برند شخصی خود بپیوندید. سعی نکنید یک ایده منقرد در دنیای مجازی باشید.

محتواهای گروهی تولید کنید
انتشار مصاحبه، تولید محتوا با همکاری دیگران و حتی موارد اسپانسری را جزیی از برنامه‌های برند شخصی خود قرار دهید.

تیم مشترک درست کنید
با همراه شدن با افرادی که همراستا با شما هستید شریک شوید و محتواهای مشترک تولید کنید و او را تگ TAG کنید و اقدام به ایجاد اخبار شبکه‌ای و BUZZ کنید.

نفوذ داستان‌سرایی
شاید فکر کنید داستان‌سرایی زیاد معمول نباشد و دیگر کارایی ندارد. ولی این را بدانید که ۵۰% افراد نمی‌دانند که داستانسرایی چه تاثیر بسزایی در ساخت برند شما دارد. پس با عنوان داستان‌هایی از خود به پیشبرد اهداف پرسنال برند (Personal brand) خود کمک کنید.

موارد فوق از مهمترین عوامل در ساخت برند شخصی می‌باشد ولی به این نکته دقت کنید مثال‌های عنوان شده به هیچ وجه درستی روند پرسنال برندینگ آنها را تصدیق نمی‌کند و تنها نکاتی مصداق با نکات مطرح شده است.

منبع: آیمارکتور

رقابت کوبرندینگ مک‌لارن McLaren و لاجیتک Logitech با مسابقه سریع‌ترین گیمر جهان

رقابت کوبرندینگ مک‌لارن McLaren و لاجیتک Logitech با مسابقه سریع‌ترین گیمر جهان

استو: اگر شما از طرفداران بازی­‌های مسابقه­‌های و ماشینرانی هستید و همواره آرزو داشته­‌اید که عضوی از تیم فرمول یک F1 مک‌لارن باشید، مسابقه سریع‌ترین گیمر جهان می‌تواند شما را به این آرزو برساند!

مک‌لارن با لاجیتک همراه شده است تا برای تیم فرمول یک F1  بریتانیا، از طریق مسابقه سریع‌ترین گیمر جهان راننده شبیه­‌ساز جدیدی پیدا کند. برنده نهایی این مسابقه با قراردادی یک ساله به مک‌لارن می­‌پیوندد و بدین طریق رویای هر علاقه­‌مند به مسابقات فرمول یک F1 که آرمان نشستن روی این صندلی را داشته است به واقعیت تبدیل می‌شود.

تیم‌های فرمول یک F1 به شکل گسترده‌ای از شبیه‌سازها استفاده می‌کنند، این تیم‌ها خودروهای خود را از این طریق برای رقابت در مسابقات آماده می‌کنند. داده‌های جلسات تمرینی واقعی به شبیه‌ساز خورانده می‌شود و بنابراین رانندگان اختصاصی شبیه‌ساز نقش مهمی در برطرف ساختن هر مشکل احتمالی پیش از این‌که مسابقه آغاز شود، ایفا می‌کنند.

دارن کاکس، برگزار کننده این مسابقه می­گوید: “شما بدین طریق خودروی سومی را در اختیار دارید، منتهی این خودرو در دنیای مجازی وجود دارد و راننده‌‌ای آن را هدایت می‌کند که شناخته شده نیست.”
وی در ادامه این مصاحبه بیان می­‌کند: “به طور سنتی، مک‌لارن افرادی را در جهان مسابقات اتومبیلرانی پیدا می‌کند که در مهندسی نیز تبحر دارند. ما تنها تلاش می‌کنیم در مسیری متفاوت در جهان مجازی به سراغ این افراد برویم”.

سریعترین گیمر در کوبرندینگ لاجیتک و مکلارن (2)

کاکس پیش از این نیز چنین مسابقاتی برگزار کرده است. در سال ۲۰۰۸، وی به آکادمی گرن توریسمو به صورت یک همکاری­ میان نیسان و سونی کمک کرده است، این برنامه به بازیکنان برجسته بازی گرن توریسمو این امکان را می‌داد که به رانندگان حرفه‌ای مسابقات اتومبیلرانی تبدیل شوند.

داوطلبان مسابقه سریع‌ترین بازیکن به چیزی بیشتر از هدایت مناسب خودرو برای موفقیت نیاز خواهند داشت. این افراد باید دانش مناسبی از مهندسی داشته باشند، بتوانند به صورت عضوی از تیم فعالیت کنند و قدرت بدنی و روحی بالایی داشته باشند. همه این موارد در تعیین برنده مسابقه تاثیرگذار خواهند بود.
سریعترین گیمر در کوبرندینگ لاجیتک و مکلارن (1)
این مسابقه در پاییز در مرکز فناوری‌های مک‌لارن در شهر سوری انگلستان پایان خواهد یافت. ده نفر از شرکت‌کنندگان در چندین مسابقه با پلتفرم‌های مختلف شرکت خواهند کرد و ۴ نفر از آنها در برنامه مسابقات اتومبیلرانی آنلاین تابستان برگزیده و باقی ۶ برنده نیز توسط مجموعه‌ای از متخصصان برگزیده خواهند شد.

جالب است بدانید که لاجیتک یکی از شرکت های معتبر در حوزه لوازم جانبی کامپیوتر و بازی است که LogitechG و Saitek از برندهای مطرح در این حوزه هستند و این همکاری با غول خودروسازی دنیا نوعی کوبرندینگ حساب شده در رنجی سنی مناسب برای این دو برند محسوب است.

منبع: آیمارکتور

اقدامات لازم برندها قبل از انتخاب یک فرد تاثیر گذار influencer

اقدامات لازم برندها قبل از انتخاب یک فرد تاثیر گذار influencer

استو: من به مدت ۱۰ سال است که به عنوان یک وبلاگ نویس مشغول فعالیت هستم و یکی از چیزهایی که همیشه در فکر من بوده، چگونگی انتخاب افراد تاثیرگذار ( influencer )است.

یعنی اینکه آیا فرمول خاصی برای این کار وجود دارد؟

آیا اعداد و ارقام تعیین کننده مقدار یا ارزش واقعی هستند؟

من هم به عنوان کسی که برای گذران زندگی وبلاگ نویسی کرده و هم به عنوان کسی که وبلاگ نویسان را استخدام و مدیریت کرده است، در هر دو طرف میز قرار داشتم. اکنون به این فکر افتاده ام، ده نکته مهمی که باید برای انتخاب یک فرد تاثیر گذار ( influencer )، به منظور دستیابی به بهترین حالت مشارکت، در نظر گرفته شود را با شما در میان بگذارم.

اولین مطلبی که شما باید به عنوان یک برند مد نظر داشته باشید، این است که «هدف بلند مدت شما چیست؟» اگر هدف خود را بشناسید، ساده تر است که فرد مناسبی را به استخدام خود در آورید.

به عنوان مثال اگر هدف شما استخراج و دریافت اطلاعات در مورد یک کوپن باشد، آیا مایل هستید یک فرد تاثیر گذار را بر اساس این واقعیت انتخاب کنید که همیشه آن پیشنهادات را به اشتراک می گذارد؟

ده اقدام لازم که برندها باید قبل از انتخاب یک فرد تاثیر گذار influencer انجام دهند

یا اینکه  بهتر است کسی را انتخاب کنید که موقعیت مناسبی در بازار داشته و بطور مدام آنها را به اشتراک نمی گذارد تا برای دیگران به عنوان پیشنهاد ویژه ای به نظر برسند؟

مقاله مرتبط: «چگونه می توان افراد تاثیرگذار ( influencer ) مناسب در رسانه های اجتماعی را انتخاب کرد را نیز میتوانید مطالعه کنید»

“How to Select the Right Social Media Influencers”

دومین مطلب پس از تعیین هدف کمپین، مراجعه به صفحه درباره من وبلاگ نویسان است.

من اعتقاد دارم که فرآیند استخدام بسیار شبیه به قرار ملاقات در دنیای مدرن است و پیشنهاد می کنم کمی از فضای سایبری برای کسب اطلاعات در مورد آنها استفاده کنید.

آنها در صفحه «درباره من» چه نکاتی را در مورد خود بیان می کنند؟

آیا مورد پسند شما هستند؟

آیا مانند کسانی هستند که برای برند شما مناسب به نظر می رسند؟

نکته سوم، مطالعه وب سایت آنهاست.

آیا محتوای سایت آنها از لحاظ دستوری به شکل صحیحی تدوین شده است؟

آیا وب سایت فعالی به نظر می رسد یا تنها به طور اتفاقی سری به آن زده می شود؟

آیا پست های موجود در آن به شکلی مفید و دارای اهمیت به نظر می رسند؟

آیا در این وب سایت، پست های متنوعی وجود دارد؟

اگر شما به وب سایت های آنها مراجعه کنید، پس از مدت کوتاهی خارج می شوید یا در آن باقی می مانید؟

من در طول سال های مختلف به بسیاری از وبلاگ ها مراجعه کرده ام که بلافاصله از آنها خارج شده ام.

وبلاگ های مذکور چیزی نبودند که من تمایل به بازدید از آنها را داشته باشم و هرگز مشتریان بالقوه ای برای شما نیز نخواهند بود.

چهارمین کاری که من انجام می دهم، جستجوی آنها در گوگل است. بله-قدرت گوگل را نباید دست کم گرفت.

شما می توانید در مورد اشخاص مختلف، اطلاعات متنوعی در گوگل کسب کنید.

من به هر شغل به شکل یک رابطه نگاه می کنم، و شما می توانید مطمئن باشید، قبل از آنکه من وارد یک رابطه شوم که در آن ما یک نام را به اشتراک می گذاریم، باید بدانم که چه کسی درباره من صحبت می کند.

نکته پنجم ملاحظه فعالیت آنها در شبکه اجتماعی پینترست است. آیا محتوای آنها متناسب با ویژگی های برند شما می باشد؟

برای مثال، اگر شما یک برند نوشابه هستید و آنها تصاویری در مورد اینکه چرا نوشابه مضر است، در صفحه خود پین (سنجاق) کرده اند، بنابراین جزء کسانی نخواهند بود که شما باید برای یک همکاری دعوت کنید.

نکته ششم، نظرخواهی از فرد تاثیر گذاری ( influencer ) است که شما قبلا با آن کار کرده اید.

یعنی از او بپرسید که چه کسانی را به شما توصیه می کند. من دوستان زیادی دارم، اما تنها برای تعداد انگشت شماری از آنها حاضرم آبرو و شهرت خود را گرو بگذارم.

این کاملا منطقی است که نظر شخص مورد اعتماد خود را در مورد فردی جویا شوید. این کاری است که اغلب ما، وقتی با شخصی قرار ملاقات داریم، انجام می دهیم، یعنی از دوستان، همکاران و خانواده خود می خواهیم تا او را ارزیابی کنند. پیشنهاد می کنم قبل از سرمایه گذاری وقت و پول خود بر روی افراد تاثیرگذار ( influencer )، به دقت آنها را مورد بررسی قرار دهید.

مقاله مرتبط: «با افراد تاثیرگذار ( influencer )، بیشتر از کمیت به کیفیت فکر کنید»

نکته هفتم این است که برای افراد تاثیر گذار ( influencer ) مورد نظر خود پیغام بگذارید و ببینید که چه مدت طول می کشد تا پاسخ شما را ارسال کنند.

آیا پاسخ آنها حرفه ای و به موقع است؟

آیا آنها به نظر می رسد که علاقمند به همکاری با شما باشند؟

آیا برای وقت و برند شما ارزش قائل هستند یا اینکه فکر می کنند دنیا به آنها بدهکار است؟

هشتمین نکته من این است که به دنبال کمپین های مشابه خود در سایت آنها بگردید. من به منظور سنجش عملکرد، هشتگ های موجود در وب سایت های آنها را بررسی می کردم. حالت استاندارد در این نقطه، یک پست، دو یا سه اشتراک گذاری و submit کردن لینک ها است. آیا این شخص کار بیشتری انجام داده؟ آیا محتوای مورد نظر را شبیه به یک چیز تجاری می بینید یا واقعی تر از آن به نظر می رسد؟

نکته نهم بازدید از سایت تاثیر گذاران بالقوه و بررسی علاقمندی آنها از طریق دکمه های رسانه اجتماعی است. من از این طریق و با مشاهده چیزهایی که یک شخص در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد، می توانم مطالب زیادی در مورد او بگویم.

دهمین و مهم ترین نکته برای انتخاب یک فرد تاثیر گذار ( influencer )، شفافیت در مورد انتظارات شغلی است. شما با هر رابطه بالقوه ای به شکل یک مصاحبه عمل می کنید. سوالات سختی می پرسید و مشخص می کنید آیا آن شخص همان فردی است که شما به عنوان یک برند حاضر به همکاری یا «ازدواج» با او باشید.

ده اقدام لازم که برندها باید قبل از انتخاب یک فرد تاثیر گذار influencer انجام دهند

من همیشه به مشتریان خود می گویم که اگر نگاهی به وضعیت سایت من طی ده سال گذشته داشته باشند، می توانند پیشرفتی که از آن زمان تا کنون داشته ام را مشاهده کنند. به مرور زمان من تصاویر و پست هایی با موضوعات بهتر ارائه کرده و به طور کلی خلاقیت بیشتری در مفاهیم و برداشت های خود پیدا کرده ام.

من بر روی مهارت خود کار می کنم و نتیجه آن در نمونه کارهایم مشهود است. با کاری که دیروز انجام داده ام راضی نشده و همیشه در تکاپو و تلاش برای انجام کارهای بیشتر هستم. به اعتقاد من هر رابطه ای ارزشمند است و اعتماد چیزی است که شما به همین ترتیب کسب می کنید. همچنین معتقدم که داشتن ۵ بلاگر قدرتمند در یک تیم، بهتر از داشتن ۵۰ وبلاگ نویس است که برای اهداف شما اهمیتی قائل نیستند. از طرفی توجه به این نکته حائز اهمیت است که تعداد مخاطبان همیشه دارای ارزش یکسانی نیست. یک وبلاگ نویس می تواند پست پربیننده ای با مضمون «پلیس فدرال در گاراژ  چه چیزی پیدا کرد؟»، ایجاد کند که ۱۰۰۰۰۰ بیننده داشته باشد، اما چنین چیزی برای برند شما مناسب نیست، مگر اینکه شما فروشنده کیسه زباله، تجهیزات جاسوسی و یا مجلات پر از عکس و مطالب اغراق آمیز باشید. چنین ترافیکی برای سنجش و تعیین وبلاگ نویس مناسب برای شما، مفید نیست.

من در مقابل بازدیدهای صفحه، به شدت بر روی کیفیت محتوا و حرفه ای گری وبلاگ نویسی که استخدام می کنم، تکیه دارم. قویاً پیشنهاد می کنم که شما هم به جای آنکه ببینید چه سایتی را به کار می گیرید، دقت کنید که چه کسی را استخدام می کنید. در نهایت پیشنهاد می کنم ده نکته ارائه شده در این نوشتار را دنبال کنید، زیرا سازنده و حفظ کننده رابطه ها، وب سایت ما نیست بلکه خود ما هستیم

منبع: آیمارکتور

برندینگ چیست؟

برندینگ چیست؟

استو : هر روز هزاران تبلیغ پیشبردی از جلو چشممان به جهت برندینگ و بازاریابی رد میشوند ولی هیچکدام در مغز ما جایگاهی پیدا نمیکنند! چرا؟ مغز ما توسط فیلترهایی از هجوم اطلاعات به درونش جلوگیری میکند! درست است که مغز ما قدرتی باور نکردنی دارد ولی هارد کامپیوتر هم نیست! یک تکنولوژی فوق العاده قوی است که اجازه نمیدهد هجوم اطلاعات آرامش را از ما بگیرد! روزانه میلیونها توصیه برای موفقیت در فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی بر روی دیوار ما ثبت می‌شود و از جلوی چشممان میگذرند ولی همه آنها در مغز ما ذخیره نمیشوند! مغز ما هوشمندتر از آن است که هر نوشته‌ای را در خودش ذخیره کند.

به راستی چطور این همه تلاش برای برندینگ صورت میگیرد ولی به مغز ما راه پیدا نمیکنند؟

برندینگ در سئوموز

ابتدا باید بگویم همانطور که بازاریابی ، نگاه از بیرون به درون دارد و فروش، نگاه از درون به بیرون، جایگاه ‌یابی هم نگاهی از بیرون به درون دارد و برندینگ یا برند سازی، نگاه از درون به بیرون! پیشنهاد میکنم مقاله بازاریابی محتوا یا لینک بیلدینگ؟ را نیز مطالعه فرمایید.

مطمئنم متوجه شدید همانطور که بازاریابی بر فروش و ویزیتوری تقدم دارد، جایگاه‌ یابی هم بر برند سازی مقدم است. راهنمای عملی برندسازی

در بازاریابی شما نیازهای مشتریان را پیدا میکنید و محصولی بر اساس آنها تولید کرده و در اختیارشان قرار میدهید ولی در فروش و ویزیتوری شما محصولی تولید کرده‌اید و میخواهید مشتری پیدا کرده و آن محصول را به آنها بفروشید. همین مثال ساده را اگر تصور کرده باشید متوجه شده‌اید، در بازاریابی مرحله اول زمانبر و در ادامه، روند رشد سریع و بلند مدت‌تر است، ولی در فروش مرحله اول زمان کمی میبرد ولی در ادامه، روند رشد کند و کوتاه مدت‌تر است!

دقیقا الان مغز شما میتواند تشخیص دهد، جایگاه یابی و برندینگ چگونه روندی خواهند داشت. در جایگاه‌ یابی و برند سازی، کار از بازاریابی و فروش حساستر و سخت تر است! اگر شما ندانید در مغز مشتریان بالقوه شما، چه جایگاهی خالی است و برند سازی را شروع کنید. ممکن است هیچکدام از تلاشهایتان به نتیجه نرسد و آب در هاون بکوبید! اگر جایگاهی خالی یا کم اشغال شده در ذهن مشتریان پیدا کنید و بعد بدانید که در کدام قسمت از مغز مشتری ذخیره شده‌اید، میتوانید بقیه گامهای برندینگ را بردارید و برندی موفق بسازید!

دو هفته پیش بود که بیلبوردی در چایکنار تبریز دیدم و متوجه شدم، تیم بازاریابی مجموعه‌ای بزرگ، درست است که جایگاهی در مغز مشتریان دارد ولی از آن جایگاه بی‌خبر است و با این بیلبورد دقیقا در حال برند سازی ولی تخریب جایگاه خودش است!

یک ایمیل فرستادم تا مدیریت مجموعه را از اتفاقی که در انتظارشان بود باخبر کنم، ولی در آخر، سایت پیغامی داد مبنی بر اینکه این صفحه “صفحه تماس با ما!” درست کار نمی‌کند!

جایگاه یابی و برندینگ چیزی نیست که بتوان با چهار سال درس خواندن به دست آورد، جایگاه یابی و برند سازی نیاز به تحقیق، تصور، سیستم شناسی، عصب شناسی، رفتار شناسی جمعیت، پیش بینی واضح از آینده و … دارد. شعاری که زیر هر لوگویی نقش میبندد نمیتواند یک شعار برند باشد. شعار برند را یک شاعر نمی‌نویسد!! لوگویی دیدم که زیرش نوشته بود: جای ما در قلب شماست! عجب شعار زیبایی! این شعار با جایگاهشان یکی است؟ به راستی که خیر!

قرار نیست من هم مثل دیگران متونی را از کتابها و سایتهای دیگر ترجمه یا کپی کنم و در اینجا به شما برندینگ و جایگاه یابی را آموزش بدهم. من اگر پشت کامپیوتر نشسته‌ام تا چیزی به دانسته‌های شما بیافزایم باید چیزهایی را بنویسم که تئوریهای دیگران را آزمایش کرده و نتیجه نگرفته‌ام و راهکارهای جدیدی پیدا کرده‌ام و نتیجه گرفته‌ام! کتابها قرار نیست بجای ما فکر کنند، کتابها باید تلنگری باشند تا ما را به فکر کردن وا دارند! من در این سایت هر چه مینویسم باید اطلاعات نابی باشد که خودم از آنها استفاده میکنم، شعاری که برای بازار آمریکا نوشته شده است، هیچوقت در کشور من نمی‌تواند موفق باشد!

16 شغل پر درآمد سال ۲۰۱۷

16 شغل پر درآمد سال ۲۰۱۷

 شغل های پر رونق سال ۲۰۱۷ اعلام شد

با مرخ همراه باشید

۱- طراحی وب سایت:

با توجه به تغییرات عمده دنیا به سمت بازار و تجارت الکترونیک و توسعه و شکل گیری خدمات جدید مبتنی بر شبکه و اپلیکیشن های گوشی های هوشمند، یکی از بهترین مشاغل طراحی وب و شبکه است.

۲- همکاری در بازاریابی (Affiliate Marketing):

یکی از راه های کسب درآمد، متقاعد ساختن افراد به خرید محصولات و خدمات است و زمانی این فعالیت سودآورتر می شود که شما برای راه اندازی این کسب و کار سرمایه اولیه چندانی را به کار نگرفته باشید.

۳- متخصص تغذیه:

با تغییر در سبک زندگی، بسیاری از مردم و دولت ها به اهمیت نوع تغذیه و تمرینات ورزشی در سلامتی جوامع تاکید و توجه بسیاری داشته اند.

نویسنده کتاب های آنلاین:

با توجه به افزایش سرعت در سبک زندگی جوامع امروزی، فرصت برای مطالعه کتاب تا حدود زیادی کاهش یافته است.

۵-آموزش مجازی:

این روزها با توجه به دشواری تردد در سطح شهر ها، هزینه های بالای خرید یا اجاره دفتر یا ساختمان، وجود امکانات و تجهیزات ساده و سریع الوصول در دسترس کودکان و بزرگسالان، تعدد موضوعات و دانش مورد تقاضا، هزینه بالای دانش و اشتراک گذاری آن، بسیاری از آموزشگاه ها و موسسات به سمت راه اندازی سیستم آموزش آنلاین روی آورده اند.

۶-متخصص تبلیغات در دنیای مجازی:

با توجه به حضور بیشتر افراد در دنیای مجازی، نحوه اطلاع رسانی و ارتباط با مشتریان بالقوه و بالفعل از این طریق اثربخشی بیشتری دارد.

۷-تولید محتوا:

در امتداد اهمیت یافتن کسب و کارهای الکترونیک و اتکای مشاغل بسیاری به وجود شبکه و اینترنت، تولید محتوا یکی از مشاغل جدیدی است که سیر استخدام در آن به سرعت در حوزه های مختلف در حال افزایش است.

۸-تولید اپلیکیشن های ساده برای کودکان:

برخی آموزش ها و کاربردهای جاری که برای کودکان نیز مناسب هستند، از نظر کاربردی برای آنها قابل درک یا استفاده نیست. بنابراین تولید نسخه های این نرم افزارها متناسب با دانش و تجربه محدود کودکان یکی از راه های جدید کسب درآمد در جوامع جوان و جمعیت رو به رشد است.

۹ -خدمات حمل:

با توجه به ترافیک و ریسک بالای سرقت در خصوص اجسام با ارزش یا حجیم، بسیاری از افراد علاقه مند به یافتن شرکت هایی هستند که این خدمات را به شکل کاملا حرفه ای و با کمترین ریسک انجام می دهند.

۱۰-غرفه مواد غذایی:

همان طور که پیشتر اشاره شد، سرعت زندگی ها رو به رشد بوده و افراد به دلیل ماندن در ترافیک، وقت زیادی برای صرف صبحانه، ناهار یا شام در رستوران ها نداشته و از سوی دیگر پرداخت این هزینه ها به صورت همیشگی برای بسیاری از آنها از صرفه اقتصادی برخوردار نیست.

۱۱- تعمیر گوشی های هوشمند:

استفاده از گوشی های هوشمند بسیار متداول شده و بسیاری از افراد دانش کافی جهت کار با این وسیله را ندارند.

۱۲-آزاد کار (Freelancer):

امروزه افراد متخصص بسیاری به این نوع کسب و کار روی آورده اند. در واقع، آنها با توجه به تخصص موجود برای پروژه های مختلف با سازمان ها همکاری موقت داشته و پس از پایان طرح، به همکاری با آن سازمان پایان می دهند و منتظر همکاری در طرح و پروژه دیگری با سازمان دیگری می شوند.

۱۳- ترجمه:

با توجه به توسعه بازار گردشگری، یادگیری و آموزش زبان های زنده دنیا یا تلاش برای طراحی اپلیکیشن مناسب برای ترجمه همزمان و… فعالیتی است که در آینده نزدیک به اوج خواهد رسید و تا مدت ها درآمدزایی خوبی خواهد داشت.

۱۴- تامین و نظارت بر منابع انسانی:

با افزایش کارکنان دورکار یا شاغل در نقاط مختلف جغرافیایی غیر از دفتر مرکزی، برخی شرکت ها این امکان را ندارند که بر کلیه کارکنان خود نظارت داشته و عملیات آنها را به طور مستمر رصد کنند. بنابراین ایجاد شرکت هایی که نیروی انسانی مناسب را به سازمان ها معرفی می کنند، یکی از مشاغلی بود که فعالیت قابل توجهی داشتند.

۱۵- آموزش نرم افزار:

آموزش خصوصی نرم افزار به متقاضیان حوزه مربوطه، یک کسب و کار کم هزینه و سودآور است که سرمایه اولیه آن دانش و توان انتقال دانش است.

۱۶- مشاور بورس:

با توجه به اهمیت بازار بورس در اقتصاد کشورها و گردش مالی بالای آن، افراد بسیاری علاقه مند به سرمایه گذاری در آن هستند. از این تعداد، بسیاری از افراد دانش و آگاهی کافی نسبت به بازار بورس و کار در آن را نداشته و از این رو نسبت به این نوع فعالیت انصراف می دهند.