چطور با لینکدین کسب و کارمان را پروبال بدهیم

چطور با لینکدین کسب و کارمان را گسترش بدهیم.

linkedin sayan

۱۴ استراتژی برای کاربران ایرانی

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توان با کمک لینکدین، به برندسازی و بازاریابی پرداخت و آیا با پتانسیل های این شبکه برای رشد کسب و کارتان آشنا هستید؟ در این مقاله ۱۴ استراتژی و تاکتیک کلیدی کار در این شبکه اجتماعی برای کاربران ایرانی تدوین شده است تا به شکل حرفه ای در آن حضور یابید و از آن برای رونق کسب و کار و برندسازی تان استفاده کنید.

لینکدین LinkedIn بزرگ ترین شبکه اجتماعی یا سوشال نتورک کسب و کار در مقیاس جهانی است که بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر عضو از سراسر دنیا در آن فعالیت می کنند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توان با کمک این شبکه، به برندسازی و بازاریابی پرداخت و آیا با پتانسیل های این شبکه برای رشد کسب و کارتان آشنا هستید؟ اگر جوابتان بله است پس این مقاله و ۱۴ استراتژی و تاکتیک کاربردی آن را در سایت سایان به دقت بخوانید.

Image result for ‫چطور با لینکدین کسب و کارمان را پروبال بدهیم‬‎
این شبکه اجتماعی ، نه تنها به طور روزمره و بی وقفه، دنیایی از ارتباطات تجاری را برای من ایجاد کرده، بلکه این قابلیت را برایم فراهم کرده تا در حوزه فعالیت های تخصصی خودم و مجموعه کارهایی که در حال انجام آن هستیم، در مرزهای دانش و علوم مرتبط قرار داشته و هرگز از حالت «روزآمد» بودن خارج نشوم.
با این حال، افراد حرفه ای زیادی در ایران هستند که اگرچه با پتانسیل های این شبکه برای رشد و پیشرفت آشنا هستند ولی متاسفانه نتوانسته اند از آن به نحو احسن استفاده کنند و حتی در مواردی حضورشان در این شبکه به اعتبار و نام حرفه ای شان آسیب زده است و یا بعضی ها هم بعد از مدت کوتاهی از فعالیت در این شبکه کنار کشیده اند و تنها چیزی که از آنها مانده یک رزومه شخصی است.
وقتی روند حرکتی این افراد را در این شبکه می بینم از خود می پرسم آیا این ها با به کارگیری چند استراتژی ساده نمی توانستند موفق تر باشند؟ آیا نمی شد با استفاده از این پتانسیل های بزرگ، ارتباطات تجاری موفق تری بسازند؟ ضعف آنها چه بود و چگونه می توانند آن را اصلاح کنند؟
نکاتی که در زیر جمع آوری کرده ام، درس هایی است که در این دو سال از تجربیات شخصی خود و آزمون و خطاهایم در مواجهه و استفاده روزانه از این شبکه آموخته ام. برخی از آنها به طور عمومی اشتباهاتی است که بسیاری از کاربران جهانی لینکدین هم مرتکب می شوند ولی اکثر آنها به اشتباهات رایج کاربران ایرانی باز می گردد:

۱) فرهنگ فعالیت در لینکدین را بیاموزید.
هرکدام از شبکه های اجتماعی فرهنگ خود را دارند، مثل همه گروه های اجتماعی واقعی. در یکی از مقالات قبلی ام در مورد این فرهنگ ها و تفاوت هایشان صحبت کرده ام، اما در این جا می خواهم کمی آن را بیشتر تشریح کنم . فرهنگ مساله ای عمومی است و ما باید هنگام ورود به یک گروه، به اصول و قوانین اجتماعی و فرهنگی آن احترام بگذاریم. فکر نکنید چون پروفایل شما برای شخص شماست، اجازه دارید هر آنچه دوست دارید در آن قرار دهید و یا هر پستی را آپدیت کنید. مثل اینکه شما حق ندارید در یک همایش رسمی در سالن همایش صدا و سیما با تی شرت آستین کوتاه و کلاه لبه دار حاضر شوید و یا حق ندارید در داخل سالن آواز بخوانید. فضایی که شما در آن حضور پیدا کرده اید فقط متعلق به شما نیست و دیگران هر آنچه را شما از خود بروز می دهید می بینند و باید به حقوق آنها احترام بگذارید.
در محیط لینکدین، فضای عرف تجاری کشور حاکم است. فرهنگ این فضا مبتنی بر اصول حرفه ای است. مطالب شما در لینکدین و ارتباطات شما باید دقیقا نماینده روش شما در کسب و کار و تجارتتان باشد. در این فضا هدف فروش نیست بلکه ارتباط سازی است. در این فضا اصل بر احترام متقابل است، همان طور که به مشتری یا مدیر یا تامین کنندگانتان احترام می گذارید. فرهنگ این فضا با مسائل غیر کاری و حرفه ای بیگانه است. اصولا لینکدین به وجود آمده تا فضایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای با استفاده از به اشتراک گذاری تجربیات کاری باشد، فضایی که به ایجاد هم افزایی شغلی و حرفه ای بینجامد.

حال با توجه به این مسائل به سوالات زیر جواب دهید:
• آیا در جلسه با مشتریان یا مدیرانتان شعر می خوانید؟
• آیا در مورد تجربیات و شکست های عشقی تان صحبت می کنید؟
• آیا در جلسه مصاحبه با یک کارفرما با دمپایی و لباس زیر می روید؟
• آیا در یک سخنرانی رسمی، به جای صحبت در مورد موضوع، آواز می خوانید؟
• عکس رزومه تان چطور است؟ آیا عکس فیسبوکتان یا یک عکس گل و بلبلی را به رزومه تان الصاق می کنید؟
• آیا در همان جلسه اول آشنایی با یک فرد در یک همایش، کاتالوگ محصولاتتان را از کیف در می آورید و تلاش می کنید به او چیزی بفروشید؟
بله این سوالات برای خیلی از حرفه ای ها خنده دار است ولی اگر جواب شما به این سوالات «نه» هست، پس این کارها را در لینکدین هم نباید بکنید:
• مطالب غیر مرتبط با کسب و کار خود و یا تخصصتان را به اشتراک نگذارید.
• اگر مطالبتان تا حدی در حد تخصصتان هم نیست مطالبی باشد که مورد علاقه دایره ارتباطات لینکدینتان باشد.
• مسائل شخصی را به اشتراک نگذارید.
• تبلیغ مستقیم برای کالاها و خدماتتان نگذارید.

۲) پروفایل‌تان را کامل کنید، به این سبک.
داشتن یک پروفایل (Profile) کامل که کاملا آپدیت نگه داشته می شود، اصل دوم استفاده از لینکدین است. یک پروفایل ناقص نه تنها هیچ مزیتی برای شما ایجاد نمی کند بلکه به برند شما آسیب هم می زند. لازم نیست حتما پروفایل شما تماما انگلیسی باشد و اگر در نوشتن انگلیسی قوی نیستید می توانید پروفایل خود را به زبان فارسی بسازید. البته بهتر است ابتدا با کمک یکی از دوستان «مسلط» خود به زبان انگلیسی ابتدا پروفایل پایه انگلیسی خود را بسازید و در بعد در قسمت نسخه های دیگر پروفایل (Other Versions)، یک پروفایل دیگر به زبان فارسی بسازید. لینکدین به شما این انتخاب را می دهد که هر تعداد پروفایل مجزا به چند زبان مختلف بسازید. در زیر به مهم ترین بخش های پروفایل اشاره می کنم، اما به یاد داشته باشید که لینکدین، امکانات بسیار زیادی در قسمت پروفایل به شما می دهد که از همه آنها استفاده کنید. مثلا می توانید تابلوی افتخارات و جوایز یا Awards درست کنید، آثار منتشر شده تان یا Publications را قرار دهید، تصویر مدارک حرفه ای تان را آپلود کنید و غیره.

۳) اسم‌تان، بله اسمتان را درست بنویسید!
شاید صحبت کردن در مورد این که باید اسمتان را در پروفایل درست بنویسید برای خیلی ها خنده دار به نظر برسد، اما متاسفانه حتی افراد بسیار حرفه ای را می بینم که این مساله را سرسری می گیرند. می دانم که بلدید اسمتان را به انگلیسی درست هجی کنید، اما این همه قضیه نیست.
در زبان انگلیسی اگر من اسم خودم را به صورت majid kasiri بنویسم «غلط است». حروف اول اسم در زبان انگلیسی باید با حروف بزرگ یعنی Majid Kasiri نوشته شوند. جالب است که افرادی این مساله ساده را در نادیده می گیرند که در پروفایلشان خود را مسلط به زبان انگلیسی معرفی کرده اند!
مطمئن باشید که اگر کارفرمایی قصد دعوت شما به جلسه مصاحبه شغلی را داشته باشد و دانستن زبان انگلیسی در حد متوسط هم برای او مهم باشد، با دیدن اسم شما حتی وارد پروفایل شما هم نمی شود.
اگر دقت کنید در پاراگراف قبل، در قسمت تکمیل پروفایل بر روی واژه «مسلط به انگلیسی» تاکید کردم. هیچ چیز بدتر از این نیست که غلط های رایج املایی و نگارشی مشهود در پروفایلتان باشد. چند بار در روز در این طرف و آن طرف شهر واژه خوش آمدید انگلیسی یا Welcomeرا با املاهای غلط دیده اید و به آن خندیده اید؟

نکته:
یک نکته برای حرفه ای ها و استفاده از یک اشکال یا باگ در لینکدین: می توانید در قسمت اسم، اول اسم خود را به انگلیسی تایپ کنید و سپس با یک فاصله اسم خود را به فارسی تایپ کنید. این کار باعث می شود تا اسم شما بهتر به چشم بیاید و خواندنش برای کاربران فارسی زبان راحت تر باشد. در عین حال وقتی در زیر مطلبی کامنت می گذارید اسم انگلیسی شما در سمت چپ و اسم فارسی شما در سمت راست کامنت نمایش داده می شود، یعنی مطلب با اسم فارسی شما شروع می شود و این مساله از لحاظ بصری جذاب است.

۴) قسمت عنوان یا Title مناسب را بدون خساست انتخاب کنید.
انتخاب عنوان یا Title درست که در زیر اسمتان نمایش داده می شود بزرگترین ابزار بازاریابی و برندسازی شخصی شماست. این انتخاب درست نه تنها باعث می شود که در نتیجه جست و جوها در لینکدین بهتر و بالاتر نمایش داده شوید، بلکه باعث می شود در هر تماس و ارتباط و فعالیتی در لینکدین، خودتان و تخصصتان را به بهترین نحو معرفی کنید، زیرا این عنوان همواره در کنار اسم شما در همه جای لینکدین می درخشد.
نکاتی که در این زمینه می توانید به کار گیرید این‌ها هستند:
در تعداد کاراکتر مورد استفاده تان در عنوان خساست به خرج ندهید و تا آنجا که می توانید و لینکدین به شما اجازه می دهد آن را کش دار! بنویسید. مثلا عنوان من در لینکدین هست:
مشاور خبره روابط عمومی و ارتباطات رسانه ای Co-Founder, CCO at Akhbar Rasmi Media Agency
& Public Relations Consultant.

Image result for ‫چطور با لینکدین کسب و کارمان را پروبال بدهیم‬‎

با این عنوان هم تخصصم را شرح داده ام و هم به سمتم در شرکتم اشاره کرده ام.
• همان طور که در قسمت اسم عنوان شد می توانید عنوان خود را ترکیبی از کلمات فارسی و انگلیسی قرار دهید. برای این کار ابتدا عنوان انگلیسی را بنویسید و سپس با یک فاصله عنوان فارسی را تایپ کنید.
• عنوان شما باید شامل تخصص های اصلی شما باشد.
• می توانید از کلماتی چون متخصص، کارشناس، خبره و غیره استفاده کنید ولی غلو نکنید.
• از شعار شخصی و یا شرکتی برای قسمت عنوان استفاده نکنید.
• قسمت های مهم عنوان همچون تخصص اصلی تان را در ابتدای عنوان بنویسید. در برخی جاها در لینکدین ممکن است فقط ابتدای عنوانتان نمایش داده شود و اینکه آوردن تخصص اصلی در ابتدای عنوان به نشان داده شدن در نتیجه جستجوها کمک می کند.

۵) صنعت مرتبط را درست انتخاب کنید، به این دلیل
انتخاب صنعت یا Industry مرتبط با شغل شما دارای اهمیت بسیاری در یافته شدن در لینکدین است. اگر یک مدیر دنبال کارمندی در یک زمینه خاص بگردد در قسمت جستجوها، نتایج را ابتدا بر اساس صنعت فیلتر می کند. پس به راحتی به همه جهانیان بگویید که در چه صنعتی فعال هستید.

۶) قسمت خلاصه یا Summary همه جا هست، آن را چطور بنویسیم.
این قسمت خلاصه پروفایل شماست و اکثر افراد همین قسمت را می خوانند. در این قسمت خودتان، اهدافتان و توانایی هایتان و همین طور خلاصه ای از کارها و پروژه های موفقتان را ذکر کنید. به ریز جزئیات کارها و سوابق تان نپردازید.
برای نوشتن یک خلاصه فعالیت یا Summary خوب در لینکدین به سوالات زیر جواب بدهید:
• مهمترین تخصص من چیست؟
• مهم ترین توانایی های حرفه ای و شغلی من چیست؟
• چگونه می توانم با تخصص و توانایی هایم در کسب و کار دیگران ارزش ایجاد کنم؟
• چه نگرشی در مورد کسب و کارم دارم و چه رسالتی در زندگی حرفه ایم دنبال می کنم؟
• چرا خود را یک متخصص در حوزه کاریتان می دانید؟ و یا چرا در مسیر کسب این تخصص هستید؟
• مهم ترین کارهایی که انجام داده ام و نشان دهنده نگرش و ارزش هایم است چیست؟
• چگونه دیگران می توانند با من در تماس باشند؟

۷) چطور بازاریابی و تبلیغ کنیم؟
بله همه ما شنیده ایم که لینکدین بزرگترین شبکه بازاریابی کسب و کارهای B2B است. لینکدین بزرگترین فرصت برای کسب و کارهایی است که به سایر کسب و کارها (و نه مشتریان نهایی) سرویس می دهند. اما این به این معنا نیست که می توانید با قرار دادن معرفی یک محصول در پروفایلتان آن را بفروشید. این روش فقط و فقط برند شما را تخریب می کند و اگر آن را ادامه دهید سایر کاربران با سادگی پست های شما را مخفی یا Hide می کنند و دیگر اصلا هیچ چیز از شما در صفحه خانه آنها نمایش داده نمی شود. و تمام! فعالیت لینکدینی شما مرده است!
حال سوال این است: پس چطور بازاریابی و تبلیغ کنیم؟ جواب این سوال ساده است: مطالبی را پست کنید که مشتری بالقوه شما از خواندن آن لذت ببرد و به دانش و آگاهی او در مورد راهکارهای برطرف کردن مشکلات و چالش هایش کمک کند. مثلا اگر در کار فروش محصولات فولادی هستید به جای قرار دادن عکس و اطلاعات محصول و شماره تلفنتان، به این عناوین فکر کنید: انواع فولادهای موجود در بازار و مقایسه قیمت های آنها، بررسی کیفیت فولادهای وارداتی به کشور، مسائل پیش روی شبکه پخش و فروش فولاد در ایران.
من یک کارشناس صنعت آهن و فولاد نیستم ولی مطمئنم وقتی کسی می خواهد فولاد بخرد، ابتدا به دنبال افزایش آگاهیش در مورد فولاد به طور کلی است و اینکه خریداران هر کالایی دوست دارند از کسی خرید کنند که اطلاعات کامل و جامعی در مورد آن صنعت دارد.
برای تولید محتوا و پست های موثر در بازاریابی و فروش در لینکدین، خود را از سمت یک بازاریاب و مدیر فروش یک شرکت خارج کنید و خود را در جایگاه یک کارشناس و متخصص صنعت قرار دهید که دغدغه اش فقط صرف فروش یک کالا و یا خدمت نیست. مشتریان در لینکدین و یا خارج آن، این نوع فروشنده را بیشتر ترجیح می دهند. در واقع در لینکدین به جای فروش و تبلیغات، باید روابط عمومی فعال از جنس روابط عمومی محتوایی داشته باشید (برای اطلاعات بیشتر در زمینه روابط عمومی محتوایی، این اینفوگرافیک جذاب در زمینه روابط عمومی محتوایی و تفاوت آن با روابط عمومی سنتی را مطالعه کنید)
دیگر لازم به گفتن نیست که اگر نباید پیام های تبلیغاتی را به اشتراک گذاشت، دیگر نباید آن را به صورت پیام های خصوصی هم فرستاد. پیام های خصوصی فقط برای ارتباط فردی است.

۸) چگونه ارتباطات موثر و ماندگار بسازیم؟
موقع ورود به یک مهمانی و یا جلسه کاری و یا یک سالن همایش چکار می کنید؟ اگر یک آدم اجتماعی و حرفه ای باشید با هر فردی که رو در رو می شوید سلام می کنید و در صورت امکان خود را کوتاه معرفی می کنید. سپس از آن فرد می خواهید خود را معرفی کند. شاید با هم کارت رد و بدل می کنید و یک قرار کاری یا ناهار کاری می گذارید. شاید هم تنها به یک معرفی ساده اکتفا کنید و بعد از یافتن نقاط مشترک و علایق کاری، صرفا اطلاعات فرد را در جایی ثبت و بایگانی کنید.
همین کار را هم می توانید یعنی باید در لینکدین انجام دهید. به محض ایجاد یک ارتباط جدید، سری به پروفایل او بزنید و با کارها و فعالیت هایش آشنا شوید. سپس یک پیام کوتاه برای او بفرستید و خود را و تخصصتان را معرفی کنید و از او هم بخواهید خود را معرفی کند. این پیام را با لحن بسیار محترمانه بفرستید و اطلاعات تماس خود را در انتها قرار دهید. یه هیچ وجه از پیام شما نباید بوی فروش یک کالا و تبلیغ به مشام برسد. بهترین حالت این است که پیامتان تا حد امکان اختصاصی باشد ولی اگر تعداد ارتباطات جدیدتان در روز زیاد شود شاید تایپ پیام های کاملا اختصاصی بسیار زمانبر باشد. برای راحتی کار می توانید یک قالب پیام آماده کنید و بخش های معرفی خودتان و ابتدایی و پایانی را در آن تایپ کنید و بعد آن را در کامپیوترتان ذخیره کنید. برای ارسال هر پیام آشنایی می توانید بعد از بازدید از پروفایل آن ارتباط جدید، چند خطی در مورد کار وی به متن اضافه کنید تا پیامتان اختصاصی شود.

نکاتی که می تواند در ارتباط سازی با افراد حرفه ای در ادامه به شما کمک کند:

• لینکدین همچون یک سیستم CRM قوی به شما اجازه می دهد تا یادداشت هایی در مورد هر فرد به پروفایل او اضافه کنید که فقط خودتان می توانید ببینید مثل اینکه: چگونه و از کانال چه کسی با او آشنا شدید، چه نکات مهمی در مورد این فرد وجود دارد، برای ارتباط سازی بیشتر چه کار باید بکنید و همین طور می توانید برنامه قرارها و تماس های تلفنی تان را با این فرد را در پروفایل او وارد کنید و این قرارها می تواند به شما و آن فرد ایمیل شود و یا با تقویم Outlook شما سینک یا همسان شود.
• از فرد جدید اجازه بگیرید تا ایمیلش را برای ارسال خبرنامه هایتان از پروفایلش بردارید. هیچ گاه بدون اجازه او برایش ایمیل های تبلیغاتی یا خبرنامه نفرستید.
• مطالب و محتوای جذاب آن فرد را لایک کنید و نظر بدهید.
• بگذارید لینکدین فضایی برای ارتباط و انتقال تجربیات باشد و نه فضایی برای حضور صرف.
• هر از چندگاهی با برخی افراد مهم و اثرگذار دایره ارتباطاتان قرار صبحانه یا ناهار کاری بگذارید و یا آنها را به رویدادهایتان دعوت کنید. ارتباطاتتان را خارج از فضای آنلاین توسعه دهید.
• مهارت های افراد دایره ارتباطاتتان را تایید یا Endorse کنید. تایید کردن یکی از جذاب ترین قابلیت های لینکدین است که به افزایش اعتبار و جایگاه فرد می انجامد و معمولا کسب تاییدهای زیاد، یکی از سخت ترین کارهای ممکن در لینکدین است که با روش های تقلب و میانبر امکان پذیر نیست. با تایید چند مهارت اصلی ارتباط جدیدتان نشان می دهید که در خرج کردن این امکانتان در لینکدین سخاوتمندید و می خواهید به افزایش اعتبار فرد در لینکدین کمک کنید. در عین حال این امکان وجود دارد که آن فرد هم چند مهارت شما را تایید کند، اما اگر این اتفاق نیفتاد نباید طلبکار باشید.
• اگر با یکی از دوستان لینکدینی جدیدتان همکار و یا روابط کاری داشته اید، برای آنها «توصیه نامه» یا Recommendation بنویسید. نوشتن یک توصیه نامه کوتاه تنها چند دقیقه از وقت شما را می گیرد ولی مطمئن باشید، آن فرد را فراتر از چیزی که تصور کنید خوشحال خواهد کرد، زیرا توصیه نامه شما همواره در پروفایل او خواهد درخشید. کسب توصیه نامه هم کاری نیست که بتوان به راحتی انجام داد. اینکه یک پیام به همه افراد در دایره ارتباطتان بدهید و از آنها بخواهید برایتان توصیه نامه بنویسند هم کار درستی نیست. بهترین کار این است که اگر در دنیای واقعی خدمتی برای کسی انجام داده اید و از کارتان راضی است، خیلی محترمانه بخواهید برایتان توصیه نامه بنویسد. بعضی افراد در انجام این کار تنبلند و یا صرفا بلد نیستند، بنابراین برای این کار به آنها اصرار نکنید. اگر هم کسی برایتان توصیه نامه ای نوشت، اخلاق حکم می کند که در پیامی خصوصی از او تشکر کنید و در عوض شما هم او را توصیه کنید.
• بعضی ها هم می خواهند در کسب توصیه نامه ها سرعت بگیرند و با اکانت های قلابی این کار را می کنند و یا از همکاران و دوستانی که هیچ اعتبار و رزومه فعالی در لینکدین ندارند خواهش می کنند این کار را بکنند. به جرات می گویم توصیه نامه های قلابی و کم اعتبار هیچ اعتباری برای شما ایجاد نمی کند و این نوع توصیه نامه ها، حرفه ای های لینکدین را به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی دهد.

۹) هیچ چیز غیر مرتبط را حتی لایک هم نکنید.
نمی دانم این را امکان خوب یا بد لینکدین معرفی کنم. اما در لینکدین هر آن چیزی که پست می کنید، لایک می کنید یا کامنت می گذارید برای همه دایره ارتباطاتتان نمایش داده می شود. شاید لینکدین این امکان را گذاشته تا پست های کم و معدود تعداد زیادی از کاربرانش را جبران کند و صفحات خانه افراد (Home) خالی نباشد. دفعه بعدی که یک شعر سهراب سپهری یا فروغ فرخزاد را در لینکدین می خواهید لایک کنید قدری تامل کنید. در عین حال لایک کردن و کامنت گذاشتن بر مطالب مرتبط و تخصصی افراد می تواند شما را در جلوی چشم ارتباطات آن فرد قرار دهد و باعث رشد سریع ارتباطاتتان شود.

۱۰) در گروه های تخصصی مشارکت کنید.
گروه های تخصصی یا LinkedIn Groups یکی از بهترین ابزار رشد ارتباطات در لینکدین است. کافی است مطالب مرتبط با علائق افراد گروه به اشتراک بگذارید و یا مباحث افراد دیگر را تایید و نقد کنید. هر پست و کامنت شما در گروه ها، فرصتی است که دانش و اطلاعات و توانایی های خود را نمایش دهید که به دیده شدن پروفایل شما (Profile View) و در نهایت جذب ارتباطات جدید می انجامد.
یک امکان جالب در گروه های لینکدین: در صورتی که مشارکت شما در گروه از سایر افراد بالاتر باشد، لینکدین در آن گروه به شما لقب «مشارکت کننده فعال» یا Top Contributor می دهد که در بالای گروه نمایش داده می شود و خود باعث جذب ارتباطات جدید می شود.
یک امکان مهم دیگر: مشارکت در گروه های عمومی یا Open Groups مهم تر از مشارکت در گروه های بسته یا Closed Groups است. در گروه های عمومی همه حتی کسانی که عضو نیستند هم می توانند محتویات گروه را ببینند، حتی موتورهای جستجو! افراد باهوش پیام این جمله را می گیرند! اگر می خواهید بیشتر بدانید کافی است بگویم که با مشارکت در گروه های باز لینکدین، نتیجه جستجوی اسم شما در گوگل به گروه های لینکدین منجر می شود و این همان چیزی است که شما می خواهید.

۱۱) با پالس، ضربان قلب تولید محتوایتان را منظم کنید.
بخش مقالات لینکدین که جدیدا با اسم «پالس» (LinkedIn Pulse) شناخته می شود، دنیایی از مقالات و دانش مرتبط با هر شغلی را در خود دارد. این امکان و نحوه استفاده درست از آن متاسفانه برای کاربران ایرانی چندان شناخته شده نیست. اگر از خود پرسیده اید که: «در لینکدین پروفایل کامل دارم، حالا چکار کنم؟» جواب این است که: به پالس سری بزنید و سری مقالات مرتبط با کار و صنعت خود را انتخاب کنید تا در صفحه خانه شما نمایش داده شوند. خیلی وقت ها که وارد لینکدین می شوید و ایده ای برای مطلب ندارید، کافی است یکی از مقالات را در همان صفحه اولتان باز کنید و بعد از یک مطالعه اجمالی آن را به اشتراک بگذارید. اکثر مطالبی که خود من به اشتراک می گذارم در همین پالس و در ظرف دو تا سه دقیقه پیدا کرده ام.

نکته: اگر مقاله ای را به اشتراک می گذارید، در یک یا دو خط دیدگاه خود را در مورد نکات مهم این مقاله در مورد آن بنویسید تا هم برای افراد شلوغ خلاصه ای از مطلب باشد و هم اینکه نگاه تخصصی خود را به مطلب افزوده باشید.

Related image

۱۲) افراد اثرگذار یا influencer ها را فالو کنید.
از زمان رونمایی از بخش اثرگذاران یا influencers در لینکدین بیش از ۴۰۰ نفر از برجسته ترین و اثرگذارترین افراد جهان، از باراک اوباما گرفته تا ««ریچارد برانسون»، (Richard Branson) به آن پیوسته اند و هر روز مطالب جذاب و اثرگذاری به اشتراک می گذارند که نگاه شما را به دنیا تغییر خواهد داد. لینکدین جدیدا این بخش را توسعه داده و افراد مهم صنایع مختلف هم به جمع نویسندگان این بخش پیوسته اند. بنابراین می توانید هم مطالب الهام بخش و رویاپردازانه افراد اثرگذار جهان را دنبال کنید و هم مطالب تخصصی حوزه صنعتتان.
مزایایی که فالو کردن افراد اثرگذار در لینکدین:
• دائما به سوژه های روز دنیا دسترسی دارید.
• همواره محتوای جذاب برای به اشتراک گذاشتن دارید.
• در نتیجه جستجوهای مرتبط بهتر و بالاتر نمایش داده می شوید.
• لیست افراد اثرگذاری که آنها را فالو می کنید در پروفایل شما نمایش داده می شود و افراد با علائق شما و افراد محبوبتان آشنا می شوند و هم اینکه پروفایلتان پر و پیمان تر به نظر می رسد.

۱۳) کیلویی افراد را اضافه نکنید و به درخواست های ارتباط کیلویی جواب ندهید
رشد سریع تعداد ارتباطات در لینکدین بسیار جذاب است. حتما شما هم مثل من در اوایل ورودم به لینکدین به افرادی که تعداد ارتباطاتشان در پروفایلشان +۵۰۰ یا +۵۰۰۰ نمایش داده می شود، حسرت خورده اید و تلاش کرده اید تا سریع ارتباطاتتان را افزایش دهید. اما صبر کنید و عجله نکنید. هر کسی را که دیدید به ارتباط دعوت (Invitation to Connect) نکنید. من این کار را آن اوایل کرده ام و در بلندمدت هیچ ارتباط موثری از آن ارتباطاتی که آن طور ساختم به دست نیامد. افرادی را اضافه کردم که هیچ تخصصی نداشتند یا غیر از عکس های هنرپیشه های محبوبشان چیزی به اشتراک نمی گذاشتند. همین مساله حتی من را تا مدتی از لینکدین زده کرد. بعدها بود که فهمیدم مهمتر از تعداد ارتباطات، عمق و نوع آن مهم است. آنجا بود که برای ارتباط با افراد مهم و اثرگذار و متخصص برنامه ریزی کردم.
چند نکته برای اینکه ارتباطات کیفی و نه کمی ایجاد کنید:
• قبل از ارسال دعوت به ارتباط، پروفایل فرد را ببینید. آیا آن فردی است که می تواند به دانش شما بیفزاید؟ آیا فردی است که دوست دارید مشتریتان باشد؟ آیا فردی حرفه ای است که داشتن ارتباط با وی می تواند سینرژی کاری برای هر دوتای شما ایجاد کند؟
• قبل از قبول دعوت به ارتباط، پروفایل فرد را ببینید. دوباره همان سوالات قبل را از خود بپرسید. از نپذیرفتن درخواست دعوت ناراحت نباشید. قبول یا رد درخواست ارتباط حق شماست.
• آیا فرد پروفایل شما را قبل از ارسال دعوت دیده است؟ لینکدین به شما اجازه می دهد بدانید که چه کسانی پروفایل شما را دیده اند. اینکه فردی اول پروفایل شما را ببیند و سپس درخواست دوستی ارسال کند نشان می دهد که آن فرد واقعا به ارتباط با شخص شما علاقه مند است و دنبال ارتباط کیلویی ایجاد کردن نیست.
• به یاد داشته باشید که حتی کسانی را هم که به دایره ارتباطاتتان اضافه می کنید همه می بینند. این مثل این است که در یک مهمانی بقیه می بینند که شما با چه کسانی صحبت می کنید. آیا برایتان مهم است که بقیه بدانند که شما با افراد متخصص ارتباط می سازید؟

۱۴) در لینکدین زود محو می شوید، برای زنده ماندن این کارها را فراموش نکنید.
لینکدین بر خلاف سایر شبکه های اجتماعی به شما اجازه نمی دهد تا آپدیت های یک فرد خاص را ببینید. آیا تا حالا تلاش کرده اید آپدیت های یک فرد خاص را مثلا در دو هفته گذشته ببینید؟ من یک بار ساعت ها گشتم و جوابم را در قسمت پشتیبانی لینکدین پیدا کردم که صدها نفر از نبود این امکان در لینکدین گله کرده بودند. (آپدیت در شهریور ۹۳: لینکدین این امکان را بسیار بی سروصدا و درجایی مخفی در پروفایل افراد قرار داده است. می توانید آپدیت های افراد را با کلیک بر روی فلش کنار دکمه «ارسال پیام» یا Send a Message و سپس با کلیک بر روی View Recent Activity مشاهده کنید)
البته دلیل نبود این امکان چندان هم بد نیست. این شما را مجبور می کند که دائم پست های جدید بگذارید تا در صفحات دیگران نمایش داده شوید و در غیر این صورت چیزی جز یک رزومه صرف در لینکدین نیستید. بنابراین برای آپدیت منظم و مرتب مطلب در لینکدین برنامه داشته باشید. پیشنهاد می کنم به طور منظم روزی دوبار، یکی در ابتدای صبح و یکی در بعد از ظهر و یا ابتدای شب مطلب به اشتراک بگذارید تا همیشه در صفحات خانه دوستانتان نمایش داده شوید. اگر این برنامه ریزی برایتان سخت است از نرم افزار «بافر» یا Buffe App استفاده کنید. در این برنامه پروفایل لینکدینتان رو به آن وصل می کنید، ساعت هایی که می خواهید پست هایتان آپدیت شود را انتخاب می کنید و خیلی راحت مطالبتان را در داخل آن به اشتراک بگذارید. خود بافر، مطالب شما را در سر ساعت های مشخص شده به روی لینکدین (ویا توییتر و فیسبوک) شما می فرستند.

 

کسب درامد از لینکدین – آموزش کسب و کار با لینکدین را جدی بگیرید

کسب درآمد از لینکدین

linkedin sayan

استفاده از لینکدین بخشی از دنیای بزرگ دیجیتال مارکتنیگ است. تا پایان این مقاله با سایان همراه باشید.

بزارید کمی درباره لینکداین و پتانسیل درامد زایی اون صحبت کنیم  لینکدین یه شبکه اجتماعی هست مثه هزاران شبکه اجتماعی دیگه که وجود داره اما تفاوت مهم اون با بقیه شبکه های اجتماعی این هست که با محوریت کسب و کار و یافتن همکار و دوست کاری ایجاد شده و متخصصین و شاعلین در رشته های مختلف در این سایت با هدف توسعه کسب و کارشون عضو میشن و ارتباطات کاری جدید ایجاد میکنند

در ابتدا با ارتباطات کم خیلی نمیشه به کسب درامد و درامد زایی فکر کرد اما در ادامه که تعداد کانکشن های شما زیاد میشه میتونید با ایجاد تعامل و ارتباط با همکاران و دوستانتون  یک شبکه کاری هم رسته کار و بیزینس خوتون ایجاد کنید و بتونید با افزایش روزانه کانکشن هاتون شبکه ای گسترده رو ایجاد کنید که این شبکه بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی شامل تعداد زیادی افراد متخصص و حرفه ای در مشاعل گوناگون میباشد که میتوانند مشتری بالقوه شما باشند 

گسترش کسب و کار در لینکدین از یک طرف میتوانید به فروش و ارائه بهتر خدمات شما کمک کند و از سوی دیگر با ساخت کمپانی و گسترش روز به روز ارتباطات لینکدینی تون میتونید در لینکدین جزو نفرات برتر بشید و با مجموعه های تبلیغاتی و اطلاع رسانی همانند سایان همکاری کنید .

فعالیت در دنیای لینکدین خیلی حرفه ای تر و صد البته سودآور تر از شبکه های اجتماعی عمومی نظیر اینستاگرام یا تلگرام میباشد البته باید توجه داشته باشید که فروش و ارائه خدمات تخصصی درکنار محصولات عمومی میتواند راهکاری حرفه ای برای میل به اهداف درامدزایی و سوداوری از لینکداین باشد .

بیست اشتباه که در لینکدین نباید انجام دهید

اشتباهاتی که نباید در شبکه اجتماعی لیندکین انجام داد

خانم کیم براون دستیار مدیر بخش خدمات حرفه ای دانشگاه سیراکیوز است او روزانه وقت زیادی رو صرف مطالعه و بررسی پروفایل های لینکداین افرادی میکنه که یا متقاضی کار هستند و یا از دانشجویان دانشگاه سیراکیوز

کار خانم براون اینه که به افراد کمک کنه که بتونن راهی مطمئن برای پیدا کردن کار از طریق لینکداین پیدا کنند و پروفایلشون کمتر نقص و ایراد داشته باشه

در این مقاله سعی شده به اشتباهات رایجی اشاره بشه که طی سالهای فعالیت حرفه ای ، خانم براون مشاهده کردند

١-پروفایل هایی که غالباً مملو از غلط های املایی هستند

اکثراً شاهد این هستیم که نام شرکت ، عنوان شغلی و یا حتا در نام پروفایل هم این اشتباهات املایی وجود

دارن متاسفانه لینکداین امکان تصحیح املاء رو نداره ولی امروزه اکثر مرورگرهای اینترنت درشون این امکان وجود داره و میشه از امکان اونها بهره برد اما نکته مهم اینجاست که در هر صورت شما باید موقع وارد کردن اطلاعات خودتون دقت لازمه رو داشته باشید و با وسواس تمام پروفایلتون رو تکمیل کنین

به پروفایل لینکداین خودتون به چشم یه رزومه چاپی حرفه ای نگاه کنین و هول هولکی و بی دقت ازش نگذرین

٢-کسانی که در پروفایل هاشون عکس مناسب ندارند

 اضافه کردن عکس مناسب در پروفایل لینکداین میتونه یه دنیای متفاوتی رو برای استخدام کننده رقم بزنه

مراجعه کنندگان به پروفایل هایی که دارای عکس نیستند یا عکس نا مناسب دارند کمتر دقت میکنن و این باعث میشه که نرخ کلیک کمتری رو هم داشته باشند

باید دقت کنین که خود لینکداین طبق آمارهاش میگه پروفایل هایی که عکس مناسب دارند ١۴ برابر پروفایل های عادی و بدون عکس بیشتر مورد توجه قرار می گیرند

٣-کسایی که در پروفایل هاشون عکس دارن اما یا قسمت عمده ای از اون متعلق به شخص دیگریه و یا حتا افتضاح تر از این

 

خانم براون میگه : فیسبوک رو با لینکداین اشتباه نگیریدفیسبوک فضایی برای گذاشتن عکس های شخصیه اما لینکداین فقط برای عکس های حرفه ای و کاریه

خانم براون به یاد میاره زمانی که یه دانشجو با کلی نا امیدی اومده بود سراغش و دنبال کار میگشت وقتی که پروفایل لینکداین اون دانشجو رو دید متوجه شد که یه عکس از خودش تو یه مهمونی در حال رقص ( رقصی معروف به رقص جوجه ای ) گذاشته ! و

همچنین خانم براون میگه اغلب میبینه افراد عکس های پروفایل خودشون رو با مدل صورت اردکی میزارن که این خودش یکی از همین دست فجایع خواهد بود

متاسفانه ورود به لینکداین از طریق فیسبوک این عواقب رو داره و بهتره که مسیر هایی ورودی تون از هم جدا باشه

دیگر آموزش های حرفه ای لینکداین

۴-نداشتن عکس و یا هر مورد جذاب دیگه در کاور زمینه پروفایل

 اکنون نوبت اینه که یه عکس جذاب برای زمینه صفحه پروفایل انتخاب بشه این عکس میتونه تاییدی باشه به توجه بیشتر دیگران به پروفایل شما

مناسب تر اینه که این عکس تصویری شفاف از شما و هویتتون رو ارایه کنه خیلی باید دقت کنید که عکس دِفرمه ، پیکسل پیکسل نباشه و تو اون فضا خوب به نظر برسه یه نکته ای که خیلی مهمه اینه که بدونیم لینکداین فقط یک اسم معمولی نیست

لینکداین توجهات ویژه ای رو میطلبه و به خصوص افکت های تصویری  در پروفایل نقشی مهم رو در این بین ایفا میکنن

۵-استفاده بدون دقت از هِدلاین در پروفایل

اکثراً در هِدلاین ها شاهد این هستیم که افراد مینویسن دانشجوی فلان دانشگاه و یا حتا متخصصینی که دنبال کار هستند از تیتر شغل قبلیشون استفاده میکنن فضا برای نوشتن اینجور چیزا تو لینکداین فراوان یافت میشه و نیازی به نوشتن اینا در هِد لاین نیست

خانم براون میگه اصلاً برام قابل درک نیست و نمیتونم بفهمم که چطور میشه یه نفر دنبال کار بگرده و توی هِد لاینش تیتر های تاریخ مصرف گذشته داشته باشه

بطور مثال یه دانشجو میتونه بنویسه ” کارشناس تبلیغات دانشگاه فلان که تجربه ای در مشاغل بدون انتفاع داشته ” و یا برای شخصی که دنبال کار می گرده میتونه بنویسه ” متخصص با تجربه تبلیغات که به دنبال فرصت های جدید شغلی در مراکز فن آوری پزشکی می گرده ” شاید واستون سوال پیش بیاد که تجارب کاری سابقتون چی میشه و جواب اینه که همه اونها در قسمت تجربه ها واقع در پروفایل لینکداین قرار میگیرن

۶-نباید از طریق گروه های لینکداین با افراد ارتباط مستقیم برقرار کنید

لینکداین میتونه بهترین ابزار برای ارتباطات شبکه ای باشه اما اینکه شما به افرادی که اصلاً نمیشناسین بخواین پیغام بدین اصلاً کار خوبی نیست و جزو حرکت های نسنجیده محسوب میشه باید سعی کنید با افرادی در گروه ها ارتباط برقرار کنید که جزو شبکه خودتون هستند و اجتناب کنید از اینکه به کسی که هیچ شناختی ازش ندارین پیغام بفرستید همیشه در انتخابتون دقت کنید و بدونید که به چه کسی پیغام میدین لینکداین برای این مساله محدودیت هایی هم داره ، به خصوص برای افرادی که پیغام های زیادی رو میفرستن که بی پاسخ میمونه اجرای این قوانین رو خیلی خیلی سفت و سخت تر خواهد گرفت

بعنوان مثال : اگر شما در زیر شاخه های دانشگاه سیراکیوز هستید بهتره که به افرادی که از دنبال کنندگان اون مجموعه هستند پیغام بدین این خیلی جالب نیست که کورکورانه و به صرف گسترش افراد شبکه تون درخواست ارتباط و پیغام بدین
از اینجا میتونید قوانین کمکی لینکداین رو در این خصوص مطالعه کنید

٧-اگر پیغام دعوت به برقراری ارتباط رو شخصی سازی نکنید

 وقتی که شما برای اولین بار می خواین که با شخصی در لینکداین ارتباط برقرار کنید سعی کنید به هیچ وجه از پیغام های عمومی پیش فرض لینکداین استفاده نکنیدپیغامی که میگه ” من مشتاقم تا شما رو به شبکه حرفه ای لینکداین خودم اضافه کنم ” با یه مقدار وقت گذاشتن و ساختن یه جمله جذاب و متفاوت خیلی جواب بهتری میگیرین و احتمال دادن پاسخ مثبت به درخواست شما هم بالاتر میره و شخصیت اسپمی به خودتون نمیگیرین

یادتون نره که از دروغ گفتن در این رابطه که طرف رو از کجا میشناسید به شدت پرهیز کنین چرا که همین دروغ ممکنه شانس شما رو برای عدم ارتباط گارانتی میکنه  

٨-استفاده از تلفن های هوشمند برای کار با لینکداین

 لینکداین در حال حاضر شامل یه مجموعه از اپلیکیشن های کاربردیِ و گل سر سبد اینا هم همین اپلیکیشن معروف برقراری ارتباطِ که فقط با یه کلیک امکان ارتباط برقرار کردن رو مهیا کرده

اما متاسفانه تو اپلیکیشن شما نمیتونین پیغام هاتون رو شخصی سازی کنید و این نقص بزرگیه

خانم براون میگه : افراد زیادی به من میگن که ما درخواست برقراری ارتباط رو برای افراد زیادی فرستادیم اما چون تو اپ این امکان نبود بی خیالش شدیم و من به اونها میگم که این عذر بدتر از گناهِ چرا که باید گوشی رو کنار بزارین و برین سراغ کامپیوترهای شخصیتون و از اون طریق ارتباط برقرار کنین اما ناگفته نمونه داشتن این اپ برای یه جاهایی هم خیلی خوبه و اونم زمانیه که شما با شخصی حضوری اشنا میشین و در همون لحظه بدون اینکه نیاز باشه بهش یه پیغام مناسب بدین با یه کلیک ساده اضافه اش میکنین به شبکه حرفه ای خودتون

فقط اینم فراموش نکنین که استفاده از کیبورد های کوچک تلفن های هوشمند یکی از عامل های بزرگ غلط های املایی هستش 

دیگر آموزش های حرفه ای لینکداین

٩-نداشتن یه آدرس سر راست و مشخص در لینکداین 

خانم براون میگه : یه روز رئیس توسعه کسب و کار یه شرکت بزرگ با من تماس گرفت وقتی آدرس لینکداینش رو نگاه کردم دیدم که این آقای رئیس آدرس پروفایل لینکداینش رو با امضای نام و یه سری شماره همراه کرده که خودش فکر میکرد خیلی حرکت عالی و جذابیه آدرسش این بود URL:[ Joe]-[Smith]-8346974

اما من فکر نمیکنم این نوع نگارش خوب باشه و خیلی هم وحشتناکه

بهتره که آدرس پروفایل خودتون رو شخصی سازی کنین برای این شخصی سازی روی گزینه ویرایش پروفایل کلیک کنین و بعد هم روی چرخ دنده کنار آدرس پروفایل فعلی خودتون

از اونجا هدایت میشین به بخش سمت راست صفحه که به شما اجازه تغییر به آدرس شخصی رو فراهم کرده

پیشنهاد میکنم حتماً از نام و نام خانوادگی خودتون یا نام مستعارتون استفاده کنین

١٠-خسته نشین از پُر کردن فرم بسیار مهمه خلاصه وضعیت کاری 

نوشتن خلاصه وضعیت یا همون سامِری در پروفایل لینکداین اوجب واجبات است :))به خصوص اگه دنبال این باشین که در نتایج جستجوها در صدر قرار بگیرین

تو نوشتن این خلاصه از کلید واژه هایی بهره ببرین که یا مستقیماً با کار فعلیتون ربط داره و یا در آینده می خواین اون رو انجام بدین سعی کنین طوری مطالب رو بنویسین که وقتی مدیران تامین منابع انسانی شرکت ها به پروفایل شما سر بزنن از میزان قریحه و نگاه رو به آینده ی شما مطلع بشن 

١١-یا با پشتکار پی گیر پروفایلتون نیستین یا وقتی کسی هم از پروفایلتون دیدن میکنه ازش بهره برداری نمیکنین 

هر کاربر در لینکداین می تونه از مشاهده شدن پروفایلش مطلع بشه غیر از اینکه تنظیمات رو دست کاری کنین و این محدود سازی هم باعث میشه شما نفهمین دقیقاً کی از پروفایل شما دیدن کرده و هم باعث میشه افراد نتونن ببینن که شما به پروفایلشون سر زدین

خانم براون میگه : داشتن آگاهی خیلی ارزشمنده ، پس این ارزش رو از دیگران دریغ نکنیم
حالا البته این وسط یه سری مسائل هم هست که عدم توجه به اونا هم میتونه مخرب باشه

مثلاً شما دنبال کار میگردین و طی ٢ هفته ۵٩ بار پروفیل یه بنده خدایی رو زیر و رو کردین خوب اینجا دیگه بهتون توصیه نمیکنیم که خودتون باشین بهتره که با نام مستعاری چیزی به اونجا سر بزنین چون واقعاً حرکت خوبی نیست و ما توصیه نمیکنیم اما یادتون هم باشه اگه احساس تمایل شرکت یا شخصی رو به پروفایل خودتون دیدین که از قضا دنبال استخدام کردن هم میگردن ، شروع یه ارتباط باهاشون خالی از لطف نیست 

١٢-وقتی نتونید بخش های مختلف پروفایلتون که در قسمت های مختلف تعبیه شدن رو تکمیل کنین

باید توجه کنید که فقط دقت کردن به بخش خلاصه وضعیت کاری نیست که مهمه بلکه شما باید به صورت داوطلبانه قسمت های تجارب ، تیتر های مشاغل قبلی ، افتخارات کسب شده ، پروژه هایی که در اونها فعال بودین و …. رو در پروفایل لینکداین خودتون تکمیل کنید

متاسفانه اکثر پروفایل ها از روی بی حوصلگی فقط با یه متن بلند بالا پُر میشن که خوندن اون متن هم قطعاً خارج از حوصله همه است

اما میتونین با تقسیم کردن صحیح همین متن در بخش های مشخص که از قبل در پروفایل تعبیه شدن باعث بشین راحت تر خونده بشن و به طبع باعث افزایش ارزش پروفایل شما هم خواهد شد

نگران این نباشین که وقتی متنتون پراکنده بشه تو این باکس ها از نظر ها پنهان بمونه بلکه به راحتی میتونین اون باکس رو انتخاب کرده و بکشیدش ( دِرَگ کنید  ) بالای عنوانه کم اهمیت تر قرار بدید

مثلاً اگه برای شما مهمه که کسب مدرک جدید و یا گذروندن یه دوره تخصصی رو واضح تر و جلوی چشم تر قرار بدین بهتره که با دِرَگ کردن بخش پروژه ها به بالای بخش تجارب این مهم رو به نفع خودتون تغییر بدین

برترین روش های تبلیغات در شبکه های اجتماعی

١٣-تایید نشدن لیست مهارت ها در لینکداین 

می دونیم که لینکداین یه مجموعه خیلی کامل از مهارت های مختلف رو در بانک اطلاعاتی خودش در نظر گرفته با وجود این مهارت هاست که افراد راحت تر در جستجو ها همدیگرو پیدا می کنن اما طبق معمول یه نکته مهم هم اینجا هست و اونم اینه که موقع تایپ کردن کلمات باید اجازه بدین ابتدا سیستم تشخیص کلمه ی لینکداین بشناسه اون کلمه رو و بعد تاییدش کنید تا اضافه بشه به لیست مهارت هاتون و همچنین تو این قسمت شما می تونین اجازه بدین افراد مهارت های شما رو تایید کنن که این خودش باعث اعتماد بیشتر افرادی میشه که به پروفایل شما سر میزنن

١۴-نداشتن یه توصیه نامه ی باورکردنی 

قطعاً داشتن توصیه نامه از دیگران در پروفایل لینکداین خیلی چیز خوبیه

اما نه هر توصیه نامه ای

یه توصیه نامه قدیمی و کم ارزش چطور میتونه به کارمون بیاد ؟

توصیه نامه باید از یک فرد معتبر و قابل اعتماد بر اساس شرایطه مختص شما نوشته بشه

اکثراوقات توصیه نامه ها عمومی و کم اهمیت هستند

بعنوان مثال ” آلیسون یه دستیار خوب در شرکت ما بوده اون خیلی فرد سختکوش ، فوق العاده و بی نظیریه ! ” خوب پس بقییه جزئیات چی میشن ؟

مثل مدت زمان همکاری در یه پروژه و یا خصایص منحصر به فرد شخص در زمان فعالیت کاریش

باید مطمئن بشید افرادی که براتون توصیه نامه مینویسن طوری باشه که نشه از اون برای همه افراد استفاده کرد

منحصر به فرد بودن مهمترین قسمت یه توصیه نامه است

دیگر آموزش های کاربردی شبکه های اجتماعی

برای داشتن یه توصیه نامه بدرد بخور از رئیس یا سرپرست کارهای قبلیتون بخواین که براتون بنویسن

خجالت رو بگذارین کنار

از طریق منوی

PRIVACY AND SETTINGS

برین به قسمت

PROFILE

در اون قسمت یه لینک میبینین به نام

MANAGE MY RECOMMENDATION

و در اون قسمت شما میتونین درخواست کنین براتون توصیه نامه بنویسن

 از این بخش حتماً استفاده کنید

١۵-اشتراک نگذاشتن عکس ها ، پُست ها و یا حتا عدم به روز رسانی کارهای در حال انجام و یا سابقتون

اگه تصمیم ندارین پروفایل خودتونو در لینکداین تکمیل کنین بهتره کلاً دور لینکداین رو خط بکشید

” سکوت خبری در بخش خوراک خبری خودش یه خبر بده ! ”

لینکداین باعث شده بیش از پیش شما بتونین فضایی برای حفظ اطلاعات حرفه ای تون و به روز نگه داشتن اونها داشته باشین برای خودتون هدف گذاری کنید که اطلاعات جدیدی رو با دیگران به اشتراک بگذارین برای این کار میتونین از رویدادهایی که توش فعالیت داشتین عکس بگرین و آپلود کنین  یا میتونین زیر پُست دیگران کامنت بگذارین تا با این کارا بیشتر دیده بشین

فقط نظم تو این قسمت خیلی مهمه اگه فعالیتتون دائمی و مستمر نباشه ارزش زیادی نداره

اگر هم میخواین جا پاتون رو تو لینکداین سفت کنین بهتره که مقاله یا ترجمه منتشر کنین و تو موضوعاتی ورود کنین که به نوعی با شغل و تخصص شما مرتبط باشه

این شکل کارها خیلی شیک شما رو مقابل دیدگان همه قرار میده 

١۶-عدم ارتباط قوی و تنگا تنگ با افراد شبکه خودتون 

میدونین بازاریاب های تنبل شبکه چه آرزویی دارن ؟؟

در ارتباط بودن

لینکداین بهترین فضا رو برای این بخش هم در نظر گرفته زیر قسمت

CONNECTION

یه فضایی تعبیه شده که افراد به هم شغل جدید رو تبریک میگن ، سالروز رفتن به سر کار حال حاضر رو به همچنین و یا حتا نقل مکان ها از شهری به شهر دیگه رو مطلع میشن و واکنش نشون میدن نسبت به این اتفاق

اینجا هیچ بهانه ای وجود نداره که شما نتونین در ارتباط باشین و یا تحت الشعاع یه چشم انداز غلط بخواین این مساله مهم رو نادیده بگیرین 

١٧-وقتی که یه برنامه یادآوری برای ارتباط مجدد ندارید 

هر زمان که در لینکداین با شخصی وارد ارتباط شدین یادتون باشه که عادت سرک کشیدن به پروفایلش رو فراموش نکنید ! به قسمت

RELATION TAB

توی پروفایلش برید و این عادت خوب سرک کشیدن رو تکرار کنین

شاید واستون سوال شده چطور میشه سرک کشیدن یه عادت خوب باشه

نوشته های زیر رو با دقت بخونین ، منظورم رو متوجه میشین

شما میتونین یادداشت هایی از علایق طرف مقابل رابطه تون رو ، اطلاعاتی در مورد نحوه اولین ملاقاتتون و محلش  یا حتا یادآوری کننده رو طوری تنظیم کنین که مثلاً توی یه ماه ، دو هفته یا حتا یه سیکل زمانی منظم بهتون یادآوری کنه که ارتباط برقرار کنین جالبه نه ؟ ”

هول نشین ، فقط خودتون میتونین اینها رو ببینین ”
آموزش های اینستاگرام

١٨-عدم انتقال مخاطبین

   تو لینکداین یه راه ساده و کاربردی وجود داره و اونم اینه که مکالمات و یا مخاطبینتون رو جایی ذخیره کنید و حتا زمانی که به اکانت خودتون هم دسترسی ندارین از این اطلاعات استفاده کنین
می تونین یه لیست کامل از مخاطب هاتون رو در یه پوشه خروجی برای نرم افزار اکسل از اسامی اونها ، عنوان شغلی و آدرس ایمیلشون منتقل و ذخیره کنین واسه این کار به قسمت

CONNECTION TAB

برید و روی علامت چرخ دنده در گوشه راست کلیک کنین و بعد گزینه

LInkedIn CONNECTION

که زیر قسمت

ADVANCED SETTINGS

قرار گرفته رو کلیک کنین تو این قسمت پوشه های مختلفی واسه انتقال وجود دارن و انتخاب با خودتونه

خانم براون معتقده که این یکی از بهترین لحظاتیه که در مدرسه لینکداین هر فرد میتونه تجربه کنه

١٩-زمانی که از گزینه پیدا کردن هم دانشگاهی ها ( فارغ التحصیلان ) استفاده نمی کنید

به تازگی لینکداین روشهای پیدا کردن افرادی رو که با شما توی یه دانشگاه بودن رو آسونتر و به عبارتی شفاف تر کرده میتونین تمام افرادی رو که در دانشگاه شما ، رشته به خصوص تحصیلی و یا حتا در سال تحصیلی مشابه شما بودن رو پیدا کنین خیلی جالبه که حتا میشه توی گزینه هاش یافت که در یه شرکت به خصوص چند نفر از هم دانشگاهیاتون مشغول کار هستن یا بودن این یه امکان بی نظیر برای ساختن یه ارتباط جدید ، ارتباط مجدد

((:و یا حتا تجدید میثاق با هم دانشگاهیاتونه

اینم یه مورد مازاد که جزو اشتباهات نیست و بعنوان راهکار ارایه شده  چطور از ابزار جستجوی پیشرفته برای شکار یه موقعیت شغلی جدید استفاده کنید

شاید این روش خیلی براتون جذاب نباشه اما بدونین وقتی از قسمت جستجوی پیشرفته استفاده میکنین ، فرصت های شغلی متناسب با تخصص خودتون رو میبینین به جای اینکه با پایگاه داده وسیع و عمومی لینکداین مواجه بشین تو این قسمت به جای جستجوی اسامی یا شرکت ها ، میتونین از مزایای کلید واژه های مختلف ، صنایع ، موقعیت ها و یا موارد خیلی بیشتر بهره ببرین این امکان وجود داره که جستجوهاتون که بر اساس شغل مورد علاقه تون یا حتا درخواست هایی که فرستادین رو ذخیره کنین که بعداً دوباره برید سراغشون

۲۰ – مورد بیستم رو من مجید درویش زاده بهش اضافه میکنم اینکه با من در لینکداین ارتباط بگیرید و اگه این کار رو نکنید به عنوان بیستمین اشتباه در لینکداین براتون در نظر گرفته میشه

منبع :علی منفرد

چگونه حساب کاربری خود را از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی حذف کنیم؟

استو:

پاک کردن یک اکانت اینترنتی همیشه آنقدرها هم که فکر می‌کنیم ساده نیست. متاسفانه قانون و مراحل پاک کردن حساب کاربری در همه وب‌سایت‌های اجتماعی یکسان نیست و در برخی خداحافظی کردن واقعا کار حضرت فیل است!

چگونگی حذف اکانت تلگرام

برخی از سایت‌ها هستند که نمی‌دانیم به چه زبانی به آنها بفهمانیم که دیگر نمی‌خواهیم عضوشان باشیم، اما بر عکس وب سایت‌هایی هم هستند که رفتن از آن‌ها مثل آب خوردن است (شعورشان بالاست).

چه سخت و چه آسان، در مطلب زیر با روش‌های پاک کردن حساب کاربری از برخی از سایت‌های معروف آشنا می‌شوید:

فیس بوک

چگونه حساب کاربری خود را از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی حذف ک

بله، سر آمد تمام شبکه‌های اجتماعی که تا ۳۰ ژوئن، ۱٫۳۲ میلیارد کاربر فعال داشت. پس مشخص است که ظاهرا رها شدن از دست این شبکه کار چندان ساده‌ای هم نیست. پیش از اینکه از دست زاکربرگ عصبانی شوید، کمی فکر کنید. خب معلوم است، رها شدن از فیس‌بوکی که به حسابش برای دسترسی به برخی از سایت‌ها نیاز است، نباید هم ساده باشد.

اما اگر واقعا تصمیم‌تان جدی است، سری به بخش تنظیمات Security بزنید و Deactive your Account را انتخاب کنید. البته فیس بوک همین موقع‌هاست که وارد عمل می‌شود و با نشان دادن تصاویری از دوستانتان تلاش بر قانع کردن شما به ماندن دارد، اما اگر مصمم باشید، این بار دیگر کوتاه می‌آید و از شما دلیل ترک شبکه و چند مورد دیگر را می‌پرسد.

دی اکتیو کردن، اکانت شما را به حالت خواب می‌برد و امکان بازگشت دوباره وجود دارد، ولی اگر می‌خواهید کاملا حساب خود را پاک کنید باید از اینجا اینکار را انجام دهید. البته حتما توجه کنید که طبق قوانین فیسبوک که آنها را هنگام ثبت نام پذیرفته‌اید، اطلاعات شما بسته به میزانی که به اشتراک گذاشته بودید، قابل رویت خواهد بود. یعنی مثلا اگر کامنتی زیر عکسی گذاشته بودید، حتی پس از پاک شدن اکانت، همانجا خواهد ماند.

توییتر و واین (Vine)

برای پاک کردن حساب توییتر با پی سی وارد این صفحه شوید (با موبایل امکان پذیر نیست) و اکانت خود را دی اکتیو کنید. پس از ۳۰ روز در صورت دوباره فعال نکردن، اکانت پاک می‌شود.

برای پاک کردن «واین» هم می‌توانید با پاک کردن حساب توییتر خود این کار را انجام دهید، اما اگر می‌خواهید واین را بدون توییتر پاک کنید، در برنامه ویژه iOS به این آدرس Settings> Your Content بروید و Deactivate Account را انتخاب کنید. در اندروید روی آیکن این برنامه کلیک کنید، به تنظیمات بروید و Deactivate را انتخاب کنید.

البته این کار کل حساب را پاک نمی‌کند و ۳۰ روز فرصت بازگرداندن آن را دارید. پاک کردن کامل این حساب با نگه داشتن حساب توییتر باید از طریق پر کردن فرم پشتیبانی واین صورت گیرد.

گوگل

گوگل یک کمپانی بزرگ است و سرویس‌های خدماتی زیادی دارد، آفیس سوئیت، گوگل درایو، ایمیل و جیمیل، بلاگر، گوگل پلی استور، تبلیغ با AdSense، اشتراک گذاری ویدئو با یوتیوب و شبکه اجتماعی ویژه خودش با نام گوگل پلاس.

چگونه حساب کاربری خود را از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی حذف کن

برای پاک کردن این همه حساب کاربری بهترین کار رفتن به این صفحه است. این صفحه تنها راه چاره است. البته برخی از این حساب‌ها مثل بلاگر قابل پاک شدن آن هم به صورت کامل نیستند و تنها بلاگ‌های زیر مجموعه آن پاک می‌شوند. یوتیوب هم اگر با گوگل پلاس لینک شده باشد، کار دشوار می‌شود.

برای پاک کردن حساب گوگل پلاس از این صفحه باید اقدام کرد، که البته در این صفحه از عواقب پاک کردن این حساب و تاثیر آن بر روی دیگر حساب‌های گوگل نیز آگاه می‌شوید.

لینکدین

لینکدین را می‌توان کاراترین شبکه اجتماعی در زمینه کاری دانست. برای بستن اکانت در این شبکه باید از طریق پی‌سی به  Account & Settings بروید و سپس Privacy & Settings را بفشارید. به تب Accounts بروید و گزینه Close Your Account را بیابید و برای خروج‌تان یک دلیل بی‌آورید و سپس Continue را بفشارید.

اگر از پاک کردن اکانت خود پشیمان شدید با Customer Service تماس بگیرید و ایمیل خود را تایید کنید.

مایکروسافت

برای بستن حساب‌های مرتبط به مایکروسافت مثل Outlook.com ،Skype ،Xbox Live وMicrosoft Office 365، کافیست که لینک Close account را که پایین حساب شما قرار گرفته انتخاب کنید. مایکروسافت این قول را می‌دهد که اطلاعات مرتبط به حساب را پس از بستن، کاملا از بین ببرد.

البته این بستن اکانت برای آن‌هایی که برای دریافت خدمات پول پرداخت می‌کنند، به همین سادگی‌ها نیست.

اسکایپ

قبلا پاک کردن حساب اسکایپ غیر ممکن بود، ولی الان می‌توانید با دسترسی به سایت اسکایپ و تایید هویت چند تا از کانتکت‌هایتان و ایمیلی که برای ورود به اسکایپ استفاده می‌کردید این کار را انجام دهید. این روش فقط برای آن‌هایی کار می‌کند که از آی‌دی اسکایپ استفاده می‌کنند و برای کسانی که از آی‌دی مایکروسافت برای اسکایپ استفاده می‌کنند، جواب نمی‌دهد.

یاهو و فلیکر

وقتی حساب کاربری یاهو را پاک می‌کنید به صورت خودکار از سرویس‌هایی مثل Yahoo Mail ،Yahoo Messenger ،Yahoo Groups ،Flickr و غیره خارج می‌شوید. به این صفحه بروید و پیش از پاک کردن اکانت خود مطالب نوشته شده را بخوانید. پیش از پاک شدن کلی حساب‌تان ۹۰ روز فرصت دارید.

چگونه حساب کاربری خود را از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی حذف کنی

پاک کردن یاهو، فلیکر را هم پاک می‌کند، اما می‌توانید بدون پاک کردن یاهو فلیکر را پاک کنید. برای اینکار به این صفحه بروید.

تامبلر (Tumblr)

یاهو تامبلر را خرید، ولی این سایت هنوز هم بخش ورود مجزای خودش را دارد. شما می‌توانید با Account Manager بلاگ‌های خود را بدون از بین بردن اکانت پاک کنید. برای پاک کردن کلی نیز باید به این صفحه بروید.

ردیت (Reddit)

برای کاربران ردیت پاک کردن اکانت به سادگی رفتن به Preferences>Deletion است.

اورنوت (Evernote)

چگونه حساب کاربری خود را از سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی حذف کنیم

برای پاک کردن حساب در اورنوت باید لاگین شوید و هرچه را که آنجا ذخیره کرده‌اید، پاک کنید و پس از آن سطل آشغال را نیز خالی نمایید و سپس به صفحه Deactivate Action page بروید. فقط به خاطر داشته باشید که این کار حساب شما را کاملا پاک نمی‌کند و تنها دیگر اجازه دسترسی با ایمیل فعلی‌اتان را نمی‌دهد.

پینترست (Pinterest)

در پینترست هم فقط می‌توانید حساب خود را دی اکتیو کنید و این حساب قابلیت پاک شدن ندارد. برای دی اکتیو کردن به بخش تنظیمات بروید و دکمه Deactivate Account را بفشارید. غیر فعال کردن اکانت در این سرویس به معنای قطع دسترسی به تخته پین‌ها و بسته شدن لینک به فیس بوک و توییتر است.

پرکاربردترین شبکه های اجتماعی ۱

استو:

۱) فیس بوک (Facebook.com)

امروزه دیگر اکثریت جامعه با این شبکه اجتماعی آشنا می باشند و در میان دیگر شبکه های اجتماعی از رتبه بالاتری برخوردار می باشد. این شبکه اجتماعی بعنوان پررونق ترین شبکه در میان بیلیون کاربر خود می باشد. شرکت ها و سازمان ها می توانند صفحات تجاری در آن ایجاد نموده و محتواسازی نمایند.

شبکه های اجتماعی مان را چگونه انتخاب و مدیریت کنیم؟

۲) توییتر (twitter.com)

همانند فیس بوک، شبکه اجتماعی توییتر نیز در طی سالیان اخیر به محبوبیت زیادی دست پیدا نموده است و بعنوان منبعی که به روزترین اخبار در آن قابل مشاهده می باشد، تبدیل شده است. توییتر بعنوان یک میکروبلاگینگ محسوب می شود این بدان معناست که این وبسایت به کاربران اجازه می دهد پیام های کوتاهی را ایجاد نموده و بر روی پروفایل خود قرار دهند. توییتر همچنین اجازه می دهد این پیام بر روی شماره موبایل های افراد نیز ارسال شود.

۳) لینکداین (Linkedin.com)

هر شخصی می داند اگر به دنبال شبکه ای از متخصصین می باشد بایستی در لینکداین حضور پیدا کند. بعنوان شبکه ای اجتماعی برای شغل ها شناخته می شود. که افراد می توانند در این شبکه میزان تحصیلات، سابقه شغلی خود، تجارب کاری را ارائه دهند و به دیگر متخصصین متصل شوند و با یکدیگر در گروه ها تعامل داشته باشند.

۴) پینترست (Pinterest.com)

این روزها شبکه اجتماعی پینترست با سرعت زیادی در حال رشد می باشد. این شبکه اثبات نمود محتوای بصری چه میزان در شبکه های اجتماعی حائز اهمیت می باشند. این شبکه اجتماعی بعنوانی سایتی مستقل توانسته ده میلیون کاربر را به صورت روزانه بعنوان بازدیدکننده داشته باشد. از طرفی با این پلاگینی به اشتراک گذاری محتوا در این شبکه را بسیار ساده نموده است.

۵) گوگل پلاس (Google+)

شبکه اجتماعی گوگل پلاس در تابستان سال ۲۰۱۱ توسط تیم گوگل ایجاد شد که بعنوان سریعترین شبکه اجتماعی از نظر رشد در دنیای وب شناخته شد. گس از شکست گوگل باز و گوگل ویو، موتور جستجو عظیم گوگل با این شبکه به موفقیت دست پیدا کرد و شبکه ای را تاسیس کرد که کاربر از استفاده از آن لذت ببرند. کاربری گوگل پلاس بسیار شبیه فیس بوک می باشد اما دو مزیت نسبت به فیس بوک را دارا می باشد. گوگل پلاس شخصیتی رسمی تر از شبکه اجتماعی فیس بوک دارد و از طرفی محتوای درج شده در آن در فهرست موتورهای جستجو تاثیرگذار می باشد.

۶) یوتیوب (youtube.com)

هر فردی جهت مشاهده و یا به اشتراک گذاری محتوای ویدئویی به یوتیوب مراجعه می نماید. بعد از موتور جستجو گوکل، یوتیوب بعنوان دومین موتور جستجو محسوب می گردد. یوتیوب توسط تیم گوگل پیاده سازی شده است که در حال حاضر با شبکه اجتماعی گوگل پلاس گره خورده است. یوتیوب به عنوان شبکه اجتماعی جدا جهت به اشتراک گذاری فیلم، موسیقی و ساخت فیلم محسوب می گردد.

۷) تامبلر (tumblr.com)

تامبلر نیز همانند پینترست جهت به اشتراک گذاری محتوای بصری مورد استفاده قرار می گیرد که در میان نوجوانان و جوانان جایگاه ویژه ای دارد. شما قادر خواهید بود تم پروفایل خود را به سلیقه خود تغییر دهید، همچنین محتوایی که در آن درج می نمایید قابلیت تغییر استایل دارند. اگر محتوای خوبی به اشتراک بگذارید از میزان پیروان خود به شگفت می آیید.

۸) اینستاگرام (Instagram)

شبکه اجتماعی اینستاگرام بعنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری عکس محسوب می شود که وب موبایل قبل از آن چنین پیشرفتی را بر خود ندیده است. اینستاگرام فضای نامحدودی را برای به اشتراک گذاری عکس و فیلم های کوتاه  ایجاد نموده است. ابتدا این برنامه بر روی گلت فرم سیستم های عامل نوشته شده و سپس تبدیل به اپلیکیشن اندروید گردید.

۹) واین (Vine)

این شبکه اجتماعی یک اپلیکیشن موبایل می باشد که جهت به اشتراک گذاری فیلم استفاده می شود که توسط توییتر پیاده سازی شده است. مدت زمان ویدئوها شش ثانیه بوده و قابلیت به اشتراک گذاری در جای آن در توییتر و دیگر وبسایت ها وجود دارد.

۱۰) اسنپ چت (Snapchat)

شبکه اجتماعی جهت ارسال پیام های فوری می باشد که ساختار آن بر مبنای موبایل پیاده سازی شده است. این شبکه محبوبیت خود را بواسطه ایده ای بدست آورده است که شما عکس ها و یا ویدئو کوچکی را در چت با دوستان خود به اشتراک می گذارید قبل از اینکه آنها به صورت اتوماتیک بعد از مشاهده، آن را پاک نمایند. اسنپ چت، شبکه اجتماعی برای کودکان محسوب می شود.

شبکه های اجتماعی آنلاین و کسب در آمد – کسب درامد از شبکه های اجتماعی

استو:

شبکه های اجتماعی آنلاین

به طور کلی به گروهی از دستگاهها مانند تلفن، فکس، کامپیوتر و … که بهم متصل باشند و از طریق کابل های باهم ارتباط داشته باشند یک شبکه تشکیل میدهند. اصطلاح شبکه های اجتماعیهم به چنین شبکه هایی اشاره دارد ولی با یک تفاوت اساسی، اشیا متصل در این شبکه مردم هستند.بعبارت دیگر یک شبکه اجتماعی ساختاری است اجتماعی که افراد و سازمان ها میان خود ایجاد کرده اند.در ساده ترین و رایج ترین حالت شبکه اجتماعی یک فرد، از اعضای خانواده، بستگان، دوستان و همکارانش تشکیل شده است.اصطلاح شبکه های اجتماعی (social networks) برای نخستین بار توسط جی. ای. بارنز در سال ۱۹۵۴ مطرح گشت و از آن پس بسرعت به شیوه ای کلیدی در تحقیقات و مطالعات جامعه شناسی مدرن، روانشناسی اجتماعی، مطالعات سازمانی، مدیریت و … بدل گشت.اینگونه شیوه تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی به تئوری شبکه های اجتماعی هم مشهور است.وسیله ارتباطی اعضای این شبکه ها بسته به دوره زمانیشان از ساده ترین وسایل ارتباطی یعنی زبان و نوشتار (نامه نگاری) گرفته تا تلفن، ایمیل و … متفاوت بود.پیشرفت صنعت ارتباطات علاوه بر ابزارهای برقراری ارتباط تاثیری مستقیم بر نحوه، گستره و فرهنگ ارتباط میان اعضای شبکه ها داشته است.بالطبع وب نیز بعنوان آخرین دستاورد بشر در این صنعت تاثیری بسزا بر شبکه های اجتماعی افراد گذاشته است.افزایش اتصال مردم به اینترنت و تمایل به برقراری ارتباط از آن طریق موجب پیدایش شبکه های اجتماعی جدیدی بر این بستر گشته که به شبکه های اجتماعی آن لاین مشهورند. اولین نمونه از این شبکه ها sixdegrees.com بود که در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد. روند محبوبیت اینگونه جوامع مجازی از سال ۲۰۰۳ و با آغاز به کار سایت friendster به اوج رسید تا آنجا که به نوشته بیزنس ویک در سال گذشته میزان بازدید کنندگان این سایت از تعداد مراجعان گوگل هم فراتر رفت.شاید همین امر موجب توجه بیشتر این غول اینترنتی به این مقوله و آغاز به کار سرویس اورکات گشت.پس از گوگل نیز شرکت های کوچک و بزرگ رقیب به این قابلیت اینترنت گرایش نشان دادند.به عنوان نمونه یاهو با تلفیق آن با سیستم مدیریت وبلاگ –که شاید بتوان آنرا هم جزیی از همین شبکه های اجتماعی دانست- سرویس یاهو ۳۶۰ خود را راه اندازی کرد.
و اما در ایران ؛ توجه عمومی به اینگونه شبکه ها از اورکات آغاز شد..هر چند که ردپای این گرایشات را می توان در اتاق های گفتگوی یاهو و تالارهای گفتمان عمومی مانند persiantools و persiantalk یافت.روند عضویت ایرانیان در اورکات بحدی پیش رفت که فارسی را به یکی از ۵ زبان پر استفاده در این سایت تبدیل کرد.با یک محاسبه ساده می توان گفت که نسبت این میزان به کل کاربران اینترنت در ایران ، بالاترین درصد را در میان تمام کشور های جهان برای ایران به ارمغان آورده است.در خصوص علل و عوامل این گرایش فزاینده می توان به بافت جمعیتی جوان کاربران اینترنت در ایران ، تمایل این قشر به ایجاد ارتباط و محدودیت های اجتماعی آنان در این راستا ، پراکندگی ایرانیان در سراسر جهان و دهها دلیل دیگر اشاره کرد که از موضوع این مقاله خارج است.این مسئله به دلایل نامعلومی موجب توجه و نگرانی مسئولین فیلترینگ گشت و بالاخره در حدود یکسال پیش منجر به مسدود شدن ابدی این سایت در ایران شد..همین اتفاق ، نقطه آغاز داستان ماست : کلوب دات کام ؛ جامعه مجازی ایرانیان !

کسب درامد از شبکه های اجتماعی - کسب درامد از تلگرام
● معرفی اجمالی کلوب :
به نوشته خود کلوب این سایت “در تاریخ یکم دی ماه ۱۳۸۳ برپایه نیازهای امروزی کاربران اینترنتی ایرانی راه اندازی شد. تا به عنوان سایتی برای ارتباط ایرانیان و فارسی زبانان جهان بتواند بستری جهت تبادل اطلاعات، نیازها، کالا و خدمات، آشنا شدن با همکاران، دوستان قدیمی و … بوجود آورد”.در حال حاضر تیم توسعه کلوب ۹ نفر هستند، زبان برنامه نویسی سایت، php و پایگاه داده آن نیز Mysql است. مطابق آخرین آمار در تاریخ ۲۸ بهمن ماه اعضای کلوب بالغ بر ۱۶۵۳۷۳ نفر هستند که روزانه بطور تقریبی ۵۰۰ نفر به این تعداد افزوده می شود.این اعضا مطابق همان آمار ۸۲۷۷ کلوب فعال، ۲۰۱۴ آگهی اینترنتی و ۲۱۹۳۳ سایت شخصی (homepage) در این سایت ایجاد کرده اند.امکاناتی که کلوب به کاربران خود ارائه می کند عبارتند از:
▪ امکان ایجاد جوامع مجازی (کلوب ها) در موضوعات مختلف و بحث و تبادل نظر در آنها
▪ فروشگاه کتاب و امکان ایجاد فروشگاه برای کاربران
▪ امکان ایجاد سایت شخصی
▪ ارائه آخرین اخبار خبرگزاری ها در حوزه های مختلف
▪ دایرکتوری از سایت های فعال ایرانی
▪ سیستم پرسش و پاسخ میان اعضا با عنوان “از یکدیگر بیاموزیم”
● شیوه های فعلی کسب درآمد:
▪ تبلیغات: رایج ترین شیوه کسب در آمد از اینترنت تبلیغات است.سایت کلوب برای اینکار بخش های مختلفی از جمله صفحه خانگی، پروفایل، صندوق پیام، صفحات کلوب ها، لیست دوستان و حالت اسپانسر (کلیه نقاط سایت) را در نظر گرفته است.
▪ کاربران ویژه: کلوب با جذب بیش از ۴۰۰۰ کاربر ویژه، این فرضیه که در ایران کاربران برای خدمات آن لاین وجهی نمی پردازند را رد کرد.
▪ فروشگاه کتاب: سایت کلوب با بستن قرارداد همکاری با کتابفروشی ها و انتشارات مختلف در صدی از فروش کتاب هایی که از طریق سایت بفروش می رسند دریافت می کند.
● محدودیت ها و موانع:
▪ محدودیت زبانی: سایت کلوب تنها به زبان فارسی در دسترس کاربران قرار دارد و از اینرو پتانسیل جذب کاربرانی با سایر زبانها را ندارد.این امر اشباع این سایت سایت و توقف رشد آن را بسیار محتمل می نماید.
▪ فیلترینگ : همانطور که در مقدمه آمد ، مسئولین فیلترینگ به سایت های شبکه های اجتماعی بسیار حساس هستند.کلوب هم از این مشکلات بی نسیب نبوده چنانچه که در یکی از مطالب وبلاگ مدیریت به تاریخ ۵ شهریور هم آمده است : “عاقبت ویروس فیلترینگ به شهر مجازی کلوب دات کام راه پیدا کرد.در حال حاضر چهار طبقه از کلوبها (متفرقه،ازدواج و عشق،کلوبهای مربوط به سایتهای دیگر،مد و زیبایی)که به این بیماری مبتلا شده اند در حال پیگیری و مداوا می باشند .از بقیه ساکنان در خواست می کنیم با مراقبت های ویژه از همه گیر شدن این ویروس شایع اینترنت کشور پیشگیری کنند.” این فیلترینگ بخش زیادی از انرژی و توان تیم مدیریت را صرف کنترل محتوای سایت از یک سو و از سوی دیگر رایزنی های احتمالی در جهت رفع این مشکلات می کند.
● پتانسیل های کلوب:
مهمترین پتانسیلی که کلوب برای کسب درآمد در اختیار صاحبانش قرار می دهد.فراهم آوردن تعداد زیادی کاربر در کنار اطلاعات، علائق و سلائق هر یک از آنها است.سایت کلوب می تواند با استفاده از این اطلاعات، آگهی های صحیح را به مخاطب خاص آن برساند و از این طریق بازدهی درج آگهی در کلوب بسیار بیشتر از دیگر سایت های ایرانی شود.علاوه بر این کلوب با جوامع گوناگونی از افراد با تخصص و مهارت های یکسان در اختیار دارند که می توانند به ارائه خدمات خاص در جهت برطرف کردن نیاز های خاص آنها بپردازند.علاوه بر این، این گروه های متخصص نیز می توانند به همکاری و رفع نیاز های کلوب در زمینه های خاص و تخصصیشان بپردازند.به عنوان مثال کلوب برنامه نویسان php ،۴۶۳ عضو دارد که هر کدام از این اعضا می توانند بطور بالقوه در زمینه ای به توسعه کلوب کمک کنند یا به تیم توسعه آن بپیوندند.علاوه بر این مشاغل و کسب و کار هایی هم هستند که در کلوب حضور دارند و می توانند با همکاری با کلوب درآمدی را نسیب آن کنند. مشابه آنچه که فروشگاه کتاب کلوب در حال حاضر انجام می دهد.علاوه بر این کلوب می تواند با گسترش سایت به زبان های دیگر بالاخص انگلیسی گروه بزرگتری را به عنوان مخاطب هدف پوشش دهد و به کسب در آمد بویژه از طریق سرویس هایی مثل گوگل ادسنس و سرویسهای مشابه بپردازد. آخرین نکته هم افزایش خود بخودی و بقول دکتر ویلسون ویروس وار اعضای کلوب است.کاربران بطور خودکار دوستان و نزدیکانشان را به سایت دعوت می کنند و این امر خیال مدیران را از نیاز به تبلیغ سایت تقریبا راحت می کند.
● نتیجه گیری:
انتخاب شبکه های اجتماعی به عنوان اولین مقاله از سری بررسی های موردی تجارت الکترونیک در ایران، بدلیل موفقیت و رشد روز افزون آنها و انتخاب کلوب بعنوان سایت نمونه در این زمینه نیز بسبب موفقیت بی چون و چرای آن در جذب مخاطب و کسب در آمد بوده است.یکی از نکاتی که در نگارش این مقاله غایب است صحبت و نظرخواهی از مسئولان و دست اندرکاران کلوب است که بدلیل ضیق وقت صورت نگرفته است و از اینرو ممکن است تنها دیدگاههای یک ناظر خارجی را منعکس سازد و بسیاری از مشکلات داخلی و درونی مورد غفلت واقع گردند. در ابتدا قصد داشتم سرویس های مدیریت محتوای وبلاگ مثل پرشن بلاگ را در همین طبقه مورد بررسی قرار دهم که با توجه به تفاوت هایی بسیاری در این دو حوزه نسبتا مشابه وجود دارد، بررسی آن را به زمان دیگری موکول می کنم.

آشنایی عملی گام به گام با لینکدین: ثبت نام

استو: شبکه کسب و کارهای ایرانی

ثبت نام لینکدین

آشنایی با لینکدین

برای معرفی لینکدین می توان آن را یک شبکه اجتماعی برای افراد حرفه ای در همه تخصصهای متنوع دنیا دانست. یک معلم ، یک مهندس ، یک نجار ، یک برنامه نویس ، یک محقق و خلاصه هر گروه و صنف کاری می تواند افراد مشابه خود را در این شبکه پیدا کند . جایی که اعضا با ارتباط به یکدیگر سعی در گسترش شبکه حرفه ای خود دارند و با به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود، این فضای حرفه ای را بسط می دهند. بنابراین برای اولین مزیت باید گفت شما با صنعت ، حرفه و همکارانتان دراین حرفه در ارتباط خواهید بود.

دومین دستیابی شما در این شبکه اجتماعی بدست آوردن آدمها و دانشی است که شما را برای رسیدن به اهدافتان در کسب و کارتان کمک خواهد کرد. لینکدین پر از گروههای حرفه ای مختلف است که در خصوص موضوعات مختلف روز دنیا به بحث و تبادل نظر می پردازند، شما می توانید دراین گروهها عضو شوید و یا می توانید برای خود گروهی درست کنید و از افراد مختلف دعوت کنید در بحثهای این گروه مشارکت داشته باشند.

و سومین مزیت استفاده از این شبکه اجتماعی کنترل هویت یا شناسنامه کاری شما به صورت آنلاین است، بدین صورت که شما با آپلود رزومه کاریتان یا نوشتن رزومه تان در لینکدین در واقع بخش اعظمی از پروفایل حرفه ایتان را تکمیل می کنید. پروفایلی که می تواند در معرض دید عموم باشد و دیگر اعضا متوجه شوند که شما در چه زمینه ای فعالیت دارید یا علاقه مند به انجام چه نوع کارهایی می باشید. به دلیل وسعت استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین بسیاری از سایتهای کاریابی به کاربران خود این اجازه را می دهند که رزومه خود را از طریق لینکدین در وبسایتشان آپلود کنند. این نشانگر این است که لینکدین حالا دیگر تبدیل به غولی از اطلاعات حرفه ای کاربران در سطح دنیا شده است.

در دنیای امروز داشتن یک اکانت لینکدین برای هویت کاری شما ضروری است، ضمن اینکه شما می توانید دانش حرفه ای خود را بالا برده و با افراد توانا درزمینه کاریتان در سراسر دنیا در ارتباط باشید. از انجا که حضور در هر شبکه اجتماعی مستلزم وقت و زمان کافی است، بنابراین بدون صرف وقت و انرژی در چنین شبکه هایی امکان گسترش ، نفوذ و یادگیری بیشتر برای شما کمتر فراهم خواهد شد

شروع کار با شبکه اجتماعی لینکدین: ثبت نام

آدرس اصلی شبکه اجتماعی لینکدین:                       https://www.linkedin.com

توجه داشته باشید که آدرس http://linkdin.ir هیچ ربطی به شبکه اجتماعی لینکدین ندارد.

نکته: در لینکدین زبان فارسی جزو زبانهای سایت نیست ولی می توان در آن اطلاعات را فارسی تایپ کرد. علاوه بر آن می توان در قسمت انتخاب زبان، کشور ایران را انتخاب کرد تا فقط کاربران ایرانی در لیست کاربران نشان داده شود. در هنگام ثبت نام این بستگی به سیاست کاری ما دارد که اطلاعاتمان را فارسی تایپ کنیم یا انگلیسی.

ثبت نام:

۱) آدرس اصلی سایت https://www.linkedin.com را در مرورگر وارد می‌کنیم. بلافاصله بطور اتوماتیک با باز شدن صفحه سایت، فرم ثبت نام هم ظاهر می شود. در فرم ثبت نام، نام و نام خانوادگی و آدرس ایمیل و رمز دلخواه خود را وارد می‌کنیم. توجه داشته باشید که رمز انتخابی حداقل باید ۶ حرف باشد:

۱

۲)  انتخاب کشور – وارد کردن کد پستی الزامی نیست.

۲

۳) انتخاب وضعیت کار / تحصیل

۳-۱) در صورت محصل بودن yes را انتخاب می کنیم و نام مدرسه یا دانشگاه محل تحصیل و سال شروع و سال تقریبی پایان تحصیلات را وارد می کنیم.

۳-۱

۳-۲) در صورت شاغل بودن no را انتخاب می‌کنیم و عنوان شغلی و نام محل کار خود را وارد می‌کنیم

۳-۲

۴) انتخاب دلیل علاقمندی به عضویت در لینکدین: لینکدین در آینده پیشنهادات متناسب با انتخاب شما ارائه می‌دهد. به ترتیب نمایش:

* یافتن شغل

* ایجاد شبکه حرفه ای خود

* بروزرسانی اطلاعات شغلی و حرفه ای خود

* در ارتباط بودن با دوستان و آشنایان و مخاطبین خود

* بدون دلیل خاصی و صرفا جهت آشنایی با لینکدین و تصمیم گیری در آینده برای استفاده از امکانات آن

۴

۵) انتخاب ایمیل جهت دریافت لیست مخاطبین:

در اینجا لینکدین با دسترسی به لیست مخاطبین شما، امکان انتخاب آنها و افزودنشان به بخش دسترسی به دوستان در لینکدین را به شما می‌دهد.

۵

۶) انتخاب افراد آشنا از لیست و افزودن آنها به ارتباطات شبکه خود در لینکدین .

۶

۷) انتخاب کانالهای مشهور و پرمخاطب معرفی شده توسط لینکدین :

با انتخاب هر یک از این کانالها پستهای روزانه آنها در پروفایل ما به نمایش در خواهد آمد و می‌توانیم مطالبشان را مطالعه کنیم.

۷

۸) انتخاب مطالب افراد مشهور و فعال پیشنهاد شده توسط لینکدین جهت پیگیری فعالیتها و مطالب ارسالی آنها:

۸

۹) اتصال موبایل به اکانت لینکدین :

با وارد کردن شماره موبایل یا دانلود برنامه لینکدین نسخه اندروید یا IOS می‌توانیم از طریق موبایل و یا تبلت حساب لینکدین خود را مرور کرده و به آن دسترسی داشته باشیم:

۹

۱۰) و در نهایت با اتمام مراحل فوق صفحه لاگین شده لینکدین خود را می‌توانیم مشاهده کنیم.

۱۰

به شما تبریک می‌گویم. تا اینجا مراحل ثبت نام را با موفقیت پشت سر نهاده‌اید. کار اصلی از این به بعد شروع خواهد شد و کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم. در پست‌های بعدی با اهمراه باشید.

تبلیغات شبکه های اجتماعی

استو:

چرا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی؟

یک دقیقه از هر چهار دقیقه وقت گذرانی در اینترنت، در یک شبکه‌ی اجتماعی صرف می‌شود. فقط یک لحظه به این واقعیت فکر کنید، رقم فوق العاده‌ای برای مشتریان بالقوه‌ای است که کسب‌وکارها می‌توانند به خود جلب کنند و آنها را نشانه روند. نمی‌توان انکار کرد که هر تجارتی باید یاد بگیرد که تاکتیک‌های کوتاه مدتی را برای یک بازاریابی آنلاین مؤثر توسعه دهد و نیز برای تبلیغ کردن محصولات و خدمات خود بر یک راهبرد بلند مدت تمرکز کند.

بر اساس گزارش صنعت بازاریابی رسانه های اجتماعی سال ۲۰۱۵ که از سوی شرکت رسانه‌ای سوشیال اگزمینر (Social Examiner) منتشر شد و ۳۷۰۰ بازاریاب را در سراسر جهان مورد پیمایش قرار داده بود، تقریباً تمامی پاسخگویان (۹۶ درصد) گفتند که از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

اهمیت برخورداری از یک راهبرد به خوبی تدوین شده برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی از این واقعیت آشکار می‌شود که ۹۲ درصد از افرادی که مورد پیمایش قرار گرفته بودند اذعان کردند که بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را به عنوان عنصری مهم برای رشد کسب‌وکار به حساب می‌آورند. این آمار سال به سال در حال رشد است.

جان سالم به در بردن از تجارت در دنیایی که امروزه تکنولوژی آن را به پیش می‌راند، به توانایی یک سازمان برای شناسایی، جلب کردن و نگه داشتن مشتریانی وابسته است که تقاضاهایشان به سرعت تغییر می‌کند.

فرقی نمی‌کند که شما در تجارت کوچکی مشغول باشید یا یک سازمان چند ملیتی با دامنه‌ی دسترسی جهانی هستید، سریع‌ترین راه برای دسترسی به مشتریان، تدوین و توسعه‌ی یک راهبرد مؤثر در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی است.

ویدئو یک ابزار مهم در بازاریابی است، به طوری که ۵۷ درصد از بازاریاب‌ها از ویدئو در بازاریابی خود استفاده می‌کنند و بر اساس گزارش سوشیال اگزمینر، ۷۲ درصد بازاریاب‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند تا استفاده‌ی خود از تکنیک‌های بازاریابی مبتنی بر ویدئو را افزایش دهند.

تبلیغات در اینستاگرام

این روزها اینستاگرام به رشد خود ادامه می‌دهد و کسب‌وکارها هم برای بهره بردن از فواید آن درحال ملحق شدن به این اپلیکیشن شگفت‌انگیز هستند. اگر با تعجب از خودتان می­پرسید که آیا تجارت شما باید در اینستاگرام باشد یا خیر، بدانید که راه درستی را در پیش گرفته‌اید. این را می‌گوییم چون دلایل این کار، کمی پیچیده‌تر از آنچیزی هستند که ممکن است فکر کنید.

بر اساس تحقیقی از سوی شرکت تحقیقات بازار فارستر (Forrester)، اینستاگرام در مقایسه با فیسبوک یا توئیتر، از سطوح فوق‌العاده بالاتری (۴۰۰ درصد) در تعاملات کاربر- برند برخوردار است.

تبلیغات در گوگل پلاس

گوگل پلاس یکی از مکان های درجه یک برای ساختن جلوه برند است. گوگل از اطلاعات کار شما استفاده می کند تا ارزش وب را در بسته های دانش و شاخص بندی کلان مشخص نماید. هرچه پروفایل گوگل پلاستان بهتر باشد، برندتان به طور طبیعی بهتر در سرتاسر اینترنت برجسته و منتشر خواهد شد.

تبلیغات در فیسبوک

شما نباید مخاطبان خود را حدس بزنید. جنسیت آن ها، سن، موقعیت، کار، دوستان و خیلی بشتر از این ها برای شما فراهم شده است. فهمیدن هدف جمعیت شناختی هرگز آسان نیست.

تصدیق نظیر می تواند باعث یک تبدیل ثابت شود. ۷۵% از افراد ۱۸ تا ۲۶ سال در شبکه های اجتماعی هنگام تصمیم گیری برای یک محصول از پیشنهادات استفاده می کنند.

وفاداری به نام تجاری را پرورش می دهد. ۷۱% مشتریان بیشتر دوست دارند تصمیمات خرید را بر اساس آنچه در مورد نام های تجاری در شبکه های اجتماعی کشف می کنند انجام دهند. رسانه ی اجتماعی فرصتی است که مشتریان مادام العمر ایجاد کنیم.

تبلیغات در توییتر

توییتر یک پلت فرم خارق العاده برای بازاریابی است. با دم دست بودنش و خروجی عظیمش، توییتر می تواند سطح ترافیک ارجاعی بالایی تولید کند، مثل معروف کردن برند و جریان های اجتماعی بدون وقفه.

تبلیغات در لنیکدین

linkedIn رایگان است ولی در عین حال به شما فرصت های خارق العاده بازاریابی می دهد. بسیاری از متخصصین از linkedIn بعنوان یک ابزار رسانه های اجتماعی که فقط رزومه شان را در آن قرار دهند نگاه می کنند و نه بیشتر. linkedIn خیلی بیشتر از یک رزومه آنلاین است. من از linkedIn برای نشر محتوا، ارتباط با افراد قدرتمند، و ساختن یک گروه بازاریابی با هزاران عضو استفاده کرده ام. همه این کارها بدون یک دلار خرج بوده است، اما حرکت صعودی بازاریابی باورنکردنی بوده است.

تبلیغات در تلگرام

تلگرام محبوب ترین برنامه ارتباطات در ایران است و هم اکنون راه اندازی و پربازدید کردن یک کانال تلگرام میتواند یافتن مشتریان جدید و ارتباط با مشتریان قدیمی را برای شما راحت تر و موثر تر کند .

 

نکات سئو در استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin

استو:

لینکدین LinkedIn  امروزه یکی از شبکه های اجتماعی قدرتمند می باشد که با توجه به سبک ارتباطات آن، جنبه عملی بیشتری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی پیدا کرده است. در حقیقت در سایت لینکدین LinkedIn به جنبه های کسب و کار و همچنین شغلی، بیشتر توجه گردیده و همین امر آن را تبدیل به یکی از مهترین شبکه های اجتماعی در کسب و کار تبدیل نموده است. اساس شبکه اجتماعی لینکدین بر پایه معرفی شغلی است که افراد و شرکت ها بتوانند مهارت ها و پروفایل کاری خود را در این شبکه اجتماعی مطرح نمایند. با توجه به موارد مطرح شده می توان لینکدین را به عنوان یکی از مهترین شبکه های اجتماعی برای سئو سایت به حساب آورد. با توجه به این که اکثر کاربران موجود در لینکدین را شاغلین در بازار کار تشکیل می دهند، نتیجه بهتری در امر بازاریابی و سئو نسبت به سایر شبکه های اجتماعی برای مجموعه ها در بر خواهد داشت. در زیر برخی از مهترین نکات کلیدی سئو برای استفاده از شبکه اجتماعی Linkedin  تقدیم می گردد:

پروفایل خود را به طور کامل تکمیل نمایید

دقت نمایید تمامی فیلدهای پروفایل خود را به دقت تکمیل نموده و به طور کامل توضیحات مربوط به هر بخش را وارد نمایید. پر نمودن کامل پروفایل باعث بهتر پیدا شدن شما در نتایج جستجو و همچنین فیلترهای Linkedin می گردد و همچنین باعث می شود افراد مرتبط به زمینه شغلی و تحصیلی خود را راحتر بیابید. به عنوان مثال با پر نمودن فیلد مربوط به دانشگاه سایر کاربرانی که در Linkedin فیلد مربوطه را تکمیل نموده اند و در همان دانشگاه شما تحصیل نموده اند را به راحتی خواهید یافت.

درخواست آدرس صفحه رسمی نمایید

یکی از نکات دیگر سئو برای پروفایل Linkedin شما داشتن صفحه رسمی در آن می باشد. برای سئو بهتر پروفایل خود، بهتر است آدرس صفحه رسمی خود را درخواست نمایید و برای آدرس خود، نام خود و برای آدرس شرکت نام شرکت را وارد نمایید تا صفحه شما در نتایج جستجو بهتر نمایان گردد.

استفاده از کلمات کلیدی در عناوین شغلی

در تکمیل پروفایل در بخش مشاغل، کلمات کلیدی مربوط به شغل خود را وارد نموده تا پروفایل شما با کلمات کلیدی مربوط به زمینه شغلی شما بهتر جستجو گردد که این مورد باعث سئو بهتر پروفایل شما می گردد. البته در انجام این کار زیادی روی ننمایید تا ظاهر پروفایل شما تبدیل به یک پروفایل اسپمی نباشد. سعی نمایید مهترین کلمات کلیدی را در عنوان شغلی و سایر کلمات کلیدی را در توضیحات شغلی استفاده نمایید.

 

اتصال به سایر کاربران و گروه ها

از طریق لینکدین می توانید بین کاربران و صفحات، جستجو نمایید و دوستان، همکاران و گروه های مرتبط به خود را بیابید. کافی است نام شخص و یا کلمه مورد نظر خود را در باکس جستجوی بالا وارد نمایید تا کلیه صفحات شامل آن کلمه برای شما نمایش داده شود. سعی نمایید دوستان خود و افرادی که می شناسید را بیابید و درخواست دوستی ارسال نمایید. عضویت و فعالیت در گروه ها نیز باعث شانس بهتر پروفایل شما برای دیده شدن خواهد بود.

 

آدرس وب سایت های خود را در بخش پروفایل درج نمایید

درج آدرس های وب سایت و همچنین آدرس سایر پروفایل ها باعث بالا رفتن تاثیر پروفایل شما بر روی سئو وب سایت شما خواهد گردید. در بخش وب سایت ها شما حداکثر سه وب سایت می توانید درج نمایید در نتیجه مهترین وب سایت های خود را در این بخش درج نمایید. این لینک به وب سایت شما یکی از مهترین بک لینک های وب سایت شما خواهد بود.

 

تصویر خود را بارگذاری نمایید

چیزی که معمولا کاربران لینکدینی که به دنبال سئو هستند بیشتر فراموش می نمایند در نظر گرفتن تصویر برای پروفایل می باشد. در نظر گرفتن تصویر پروفایل باعث می گردد به سایرین بفهماند که این پروفایل مربوط به چه شخصی می باشد و پروفایل شما ارتباط بصری بهتری با سایر کاربران برقرار خواهد کرد.

 

مهارت های خود را درج نمایید

در بخش مهارت های پروفایل خود حتما مهارت ها و تخصص های خود را وارد نموده. در بخش پروفایل مهارت ها به صورت لینک نمایش داده می گردد و به حالت دایرکتوری می باشد که در آن لیست کلیه اشخاصی که این مهارت و تخصص را دارند نمایش داده می شود. حضور در این دایرکتوری باعث رتبه بهتر سئو پروفایل شما می گردد.

 

به اشتراک بگذارید

مطالب علمی و کاربردی در زمینه شغلی خود به اشتراک بگذارید و همچنین مقالات و مطالب وب سایت خود را در زمینه شغلی خود در لینکدین به اشتراک گذاری نمایید. با این به اشتراک گذاری های مطالب وب سایت، ورودی از Linkedin خواهید داشت که تاثیر بسیار مثبتی بر روی سئو وب سایت شما خواهد داشت.

 

فعالیت نمایید

برای آنکه از Linkedin بهترین نتایج را بگیرید می بایست به طور مستمر در آن فعالیت نمایید. به عنوان مثال روزی یکبار لینکدین خود را به روز رسانی نمایید که این کار را می توانید با ارسال و به اشتراک گذاری مطالب جدید انجام دهید. حضور مستمر در Linkedin باعث بالا رفتن اثر بخشی پروفایل شما بر روی سئو وب سایت خواهد شد. بر روی مطالب جالب سایرین لایک و نظر بگذارید تا حساب کاربری شما فعال تر گردد.

قبل از فارغ‌التحصیلی بخوانید: نوشتن پروفایل برای دانشجویان در لینکدین

استو:

آیا برای اینکه پروفایل لینکدین خود را کامل کنید منتظر فارغ التحصیلی هستید؟ اگر چنین است بهتر است تجدید نظر کنید.

Natan Edelsburg معاون رئیس شبکه Sawhorse می‌گوید:” بسیاری از دانشجویان نمی دانند چگونه رزومه خود را کامل کنند و اکثر این افراد هم پروفایل کاملی در سایت لینکدین ندارند. من از افراد جویای کار بسیار می شنوم که می گویند پروفایل لینکدین شان چندان جالب نیست در پاسخ به این افراد می گویم برو و زمانی که پروفایلت را کامل کردی برگرد! ”

۳۷ درصد افرادی که به دنبال جذب کارمند هستند عنوان کرده اند که از رسانه های حرفه ای اجتماعی به عنوان یک منبع موثق برای استخدام کارمندانشان استفاده میکنند. استفاده از این رسانه ها برای استخدام افراد به طور چشمگیری در حال افزایش است.

Nicole Williams، موسس WORKS by Nicole Williams و متخصص مشاغل در این باره توضیح می دهد:

“کارفرمایان معمولا به دنبال افراد تازه فارغ التحصیل شده می گردند. اگر شخصی در زمان دانشجویی در لینکدین عضویت فعال داشته باشد و به عنوان دانشجوی دانشگاه شناخته شود ممکن است در آینده با درخواست کارهای زیادی روبه رو  شود حتی اگر برگه ی درخواست کاری پر نکرده باشد.”

اما به عنوان یک دانشجو چگونه یک پروفایل بی نقص درست کنیم.به چند نکته اشاره می کنیم.

برای پروفایل خود عکس انتخاب کنید

بسیاری از دانشجویان از ترس اینکه مبادا چهره شان مناسب جلوه نکند از به اشتراک گذاشتن عکس خود واهمه دارند. اما به گفته ویلیام عکس پروفایلتان میتواند بسیار تاثیر گذار باشد.از اینجا کارفرماها میتوانند مطمئن شوند که پروفایل شما واقعی است.

برنامه درسی و واحد های گذرانده شده را به پروفایل خود اضافه کنید

بهتر است برنامه و واحد های درسی خود را با ذکر جزییات اضافه کنید. همچنین از باشگاه ها و یا سازمان هایی که احیانا عضو آن هستید نام ببرید. مهارت ها و تجارب کاری گذشته تان را کامل بنویسید. پروژه هایی که در زمان دانشچویی روی آن کار کردید را هم ارائه کنید.

از استادان  و مشاوران کمک بخواهید

از انها بخواهید معرفی نامه ای برای شما تهیه کنند و از قابلیت های شما نام ببرند.

با افراد موفق در رشته مورد علاقه تان ارتباط برقرار کنید

شما به راحتی می توانید با افراد با نفوذ هم رشته خودتان ارتباط برقرار کنید و این یکی از هیجان انگیزترین قسمت های رسانه های اجتماعی است. نترسید. به دنبال افرادی بروید که حرفه شان را تحسین می کنید . زمانی که می خواهید ارتباط را برقرار کنید هشیار باشید. در درخواست شما دو چیز باید وجود داشته باشد، اول اینکه مشخص کنید برای چه با او تماس گرفته اید. به پروفایل لیکندین شان سر بزنید و اطلاعاتی که فکر می کنید در کامل کردن درخواستتان مفید است را استخراج کنید. به موضوعی که در آن با او اشتراک دارید اشاره کنید مثلا محل زندگی و یا مجله مورد علاقه.اگر مورد خاصی پیدا نکردید فقط در مورد کار حرفه ای اش نظری بدهید.

دوم اینکه دلیل خود را بیان کنید. چرا می خواهید با آن شخص ارتباط برقرار کنید. به هیچ عنوان به درخواست شغل اشاره نکنید. برای پیدا کردن شغل از وی نصیحت بخواهید.

John Kowalski درست بعد از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شد در توییتر و لینکدین به جستجوی افراد حرفه ای مرتبط با رشته اش پرداخت. بعد از برقراری تماس با این افراد، به انها پیشنهاد کرد که می تواند برای آنها رایگان کار کند.

” می خواستم ثابت کنم که برای وارد شدن به حیطه مورد علاقه ام انگیزه و اشتیاق کافی دارم. نیازی نبود به آنها بگویم که جویای کار هستم. اما میخواستم در زمان لازم اولین نفری بوده باشم که به ذهنشان می رسید.”

درمورد مقاله های مرتبط با رشته خود نظر بدهید

زمانی که مقاله ای تخصصی در مورد رشته تان به اشتراک می گذارید  انگیزه و اشتیاق خود را به رشته تان منعکس می کنید.

درگروه های پرسش و پاسخ لینکدین شرکت کنید

گروه های لینکدین بهترین جا برای آشنایی با افراد هم رشته خودتان است. با شرکت در بحث ها ثابت کنید که فقط یک خواننده خاموش نیستید. ویلیام پیشنهاد می دهد قبل از اینکه بخواهید سوالی مطرح کنید تحقیق کوچکی، هرچند در گوگل، در مورد سوال خود انجام دهید و با آگاهی سوال مطرح کنید تا جواب درست دریافت کنید.

به تمام مسیرهای شغلی خود آگاه باشید

دانشجویان نسل جدید بیش از هر نسل دیگری می توانند آینده های شعلی خود را بررسی کنند. شما فقط افرادی را که به هدفشان رسیده اند، نمی بیند بلکه چگونگی رسیدنشان را هم می توانید مشاهده کنید. شاید آشنایی با مسیر های رفته ی دیگران به شما کمک کند انتخاب کنید که همان مسیر را بروید یا نه.

در آخر پروفایل را از لحاظ وجود غلط های املایی و نوشتاری بررسی کنید. پروفایل شما باید بی عیب و نقص باشد. بعد از اینکه چند بار آن را بررسی کردید از دوستی با تجربه بخواهید تا نگاهی به ان بیندازد و اشکالات احتمالی را به شما گوشزد کند.