سلام دنیا!

به وردپرس فارسی خوش آمدید.‌ این نخستین نوشته‌‌ی شماست. می‌توانید ویرایش یا پاکش کنید و پس از آن نوشتن را آغاز کنید!

پیشنهاد ویژه برای کارآموزان دیجیتال مارکتنیگ

دوره دیجیتال مارکتنیگ رایگان برای کارآموزان در مشهد

 

این دوره شامل آموزش کامل بخش های مختلف دنیای بزرگ دیجیتال مارکتنیگ می باشد و پس از اتمام دوره کاراموزان در صورت تمایل طرفین مشغول به فعالیت در شرکت می شوند.

 

تلفن تماس: 09355146484

فیسبوک به اینستاگرام وصل شد

اتصال اپلیکیشن فیسبوک به اینستاگرام

فیسبوک به تازگی دسترسی به پروفایل اینستاگرام را برای کاربران خود آسان‌تر کرده، و کاربران می‌توانند برنامه اینستاگرام را مستقیما از داخل اپلیکیشن فیسبوک اجرا کنند.البته این آپشن جدید فیسبوک کمتر برای کاربران ایرانی کاربرد خواهد داشت. چرا که فیسبوک در ایران دارای محدودیت می باشد و می بایست با vpn و دیگر نرم افزار های تغییر آی پی وارد فیسبوک شد.
استو شبکه کارآفرینی
استو

از این رو شرکت فیسبوک (Facebook) تایید کرده که به نسخه جدید اپلیکیشن موبایل این شبکه اجتماعی یک منو راهبری افزوده است که کاربران را مستقیما به اکانت اینستاگرام آن‌ها متصل می‌کند. این گزینه درست در پایین گزینه‌ی پروفایل شخصی در اپلیکیشن فیسبوک اضافه شده است. شما با انتخاب این گزینه به اپلیکیشن اینستاگرام هدایت می‌شوید و درست در صفحه اصلی این برنامه وارد خواهید شد.

برای دیدن تصویر در سایز بزرگ تر بر روی آن کلیک کنید.

چرا فیسبوک اقدام به اتصال کاربران خود به اینستاگرام کرده است ؟

با خرید اینستاگرام توسط فیسبوک و تحلیل بازار مدیران شرکت فیسبوک زمینه را برای جذب مخاطبین بیشتر و سوق دادن آن به شبکه اجتماعی فیسبوک فراهم نموده اند. و از طرفی این تغییر هرچند کوچک اما قابل توجه است، زیرا به فیسبوک امکان می‌دهد تا کاربران را در برنامه‌های موبایلی خود حفظ کند و از احتمال کشیده شدن افراد به سمت دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند، توییتر و اسنپ‌چت نیز جلوگیری می‌کند. اگرچه که اگر دسترسی به فیسبوک نیز از طریق اپلیکیشن اینستاگرام امکان‌پذیر می‌شد به بهبود عملکرد این ویژگی کمک شایانی می‌کرد، اما متاسفانه تا این لحظه از چنین مسیر برگشتی خبری نیست.حال باید دید آیا این قابلیت در اینستاگرام می شود یا خیر

سخنگوی فیسبوک به وب سایت تک کرانچ گفته: ما تلاش داریم تا کاربران هم‌زمان در فیسبوک و اینستاگرام در تماس باشند؛ در این امکان تازه کاربران فیسبوک می‌توانند ببینند چند نفر از دوستان آن‌ها در اینستاگرام عضویت دارند. این تغییر تازه جایگاه اپلیکیشن فیسبوک را به عنوان یکی از برترین برنامه‌های موبایلی جهان مستحکم‌تر خواهد کرد.

دیجیتال مارکتینگ شبکه های اجتماعی

حال یک سوال برای متخصصین و دیجیتال مارکترها پیش می آید. آیا مجدد بر روی شبکه اجتماعی مانند فیس بوک سرمایه گذاری کنیم و یا عمر فیسبوک به اتمام رسیده است.

آمار ها نشان می دهد هنوز 17% از ایرانی ها در شبکه اجتماعی فیسبوک عضو هستند. این پتانسیل بالقوه را چگونه باید مدیریت نمود ؟

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متد های بازاریابی در شبکه های اجتماعی استو را دنبال نمایید.

سئو یا بهینه سازی شبکه های اجتماعی

استو:

چه یک ناشر باشید یا یک طراح یا عکاس یا بازیگر یا فیلم ساز، تخصص شما هر چه که باشد اکنون دیگر شبکه های اجتماعی به جایگاهی بسیار مناسب برای معرفی خودتان و حرفه تان تبدیل شده است. در هر مرحله از کار از تولید گرفته تا بازاریابی و فروش، شبکه های اجتماعی واسطه ای بسیار عالی برای برندسازی، برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان و همین طور دریافت نظرات و تقاضای آنها به ساده ترین شکل ممکن هستند.

شاید این تعاریف کمی برای شما آشنا به نظر برسند. به هر حال هدف بهینه سازی موتورهای جست و جو یعنی سئو هم همین است. ما می دانیم که همه کاربران از موتورهای جست و جویی چون گوگل و یاهو برای یافتن صفحات مورد نظر خود در اینترنت استفاده می کنند و ما هم با تکنیک های سئو سعی می کنیم که صفحات ما نیز در صفحات نتایج موتورهای جست و جو یا همان SERP نمایان شوند.

هفت روش برای سئو در کسب و کارهای کوچک

سئو چیست ؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

سئو را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش اهمیت آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

سئو فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود غیر قابل پیش‌بینی هستند؛ بنابراین وظیفه مهندسین سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

سئو سایت یا بهینه سازی سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئوکار انجام می شود.

الگوریتم رتبه‌بندی گوگل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است. از این رو مهندسین سئو می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق سئو بدانند.

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش دادن بیشترین صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوی جستجوی وارد شده دارای مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد می‌شود چرا که الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را نشان می‌دهد.

بعد از اینکه سئوبرای بهبود رتبه‌بندی سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی کار خود را شروع کرد، این فرآیند نیازمند دانش و زمان برای پیاده‌سازی روش‌های خود شد. زمان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری اولیه برای بهینه شدن سایت و یا یک صفحه است.

بسته به اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. اگر چه ممکن است نتایج بهینه‌سازی جستجو به سرعت دیده نشود ولی در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه‌بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان است. برای وب سایت‌ها خیلی مهم است که در صفحه اول نتایج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتیجه طبیعی اول که ۵۸٫۴ درصد کلیک‌ها را شامل می‌شود، قرار گیرند.

این جای تعجب نیست که وب سایت‌ها با محصولات و خدماتی که بفروش می‌رسانند بر سر رسیدن به رتبه یک نتایج جستجو رقابت کنند. به عنوان مثال کلمه کلیدی رقابتی “بیمه خودکار” ۱٫۵ میلیون جستجوی گوگل را در ماه به خود اختصاص می‌دهد، این بدین معنی است که ۳ جایگاه اول ۵۸٫۴ درصد بازدیدکنندگان و خود جایگاه اول ۳۶٫۴ درصد بازدیدکنندگان را به خود اختصاص می‌دهد. این مسئله برای خیلی از سایت‌ها سودمند است که در بالای نتایج جستجو قرار گیرند به خصوص آنهایی که با افزایش ترافیک سایت به تعداد مشتریانشان اضافه می‌شود.
یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد جستجو کنندگان خیلی دوست دارند روی پیوندهای طبیعی نتایج جستجو کلیک کنند؛ این مطالعه مشخص می‌کند ۷۲٫۳ درصد کاربران گوگل روی پیوندهای طبیعی نتایج جستجو کلیک می‌کنند و تنها ۲۷٫۳ درصد کاربران روی پیوندهای لیستهای پرداخت شده کلیک می‌کنند. این یکی دیگر از دلایلی است که شرکت‌ها تاثیر سئو را دانسته و حاضر هستند برای آن زمان و هزینه صرف کنند.

نکات سئو در استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین Linkedin

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

 • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • باعث ایجاد برند می شود.
 • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
 • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
 • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
 • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

ترفندهای بازاریابی شبکه های اجتماعی

سئو درون صفحه چیست ؟ (On Page SEO)

سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و … مرتبط می‌شود؛ به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید مربوط به SEO On Page می‌شود. این روش پایه تمام تلاش‌های بهینه‌سازی است زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید. هر گونه تغییری را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌نمایید در نتایج جستجو تاثیر گذار خواهد بود بنابراین خیلی مهم است که روش SEO On Page بدرستی قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

سئو بیرون صفحه چیست ؟ (Off Page SEO)

بر خلاف روش SEO On Page که توسعه وب سایت با کنترل مستقیم بالایی انجام می‌شد، روش بهینه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهایی است که در خارج از وب سایت شما انجام می‌شود؛ این شامل تمام چیزهایی است که می‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندی بالای سایت شما کمک کند. SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پیوند دهندگان (پیوندهایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما اشاره می‌کنند) متمرکز می‌شود سپس با استفاده از روش‌هایی که در خارج از وب سایت انجام می‌شود به بهینه‌سازی موتور جستجو می‌پردازد.

SEO Off Page یک فرآیند نامحدود است که توسط مهندسین سئو در جهت بدست آوردن پیوند دهندگان، اداره می‌شود.

سئو کلاه – سفید چیست ؟ (White Hat)

در اصطلاحات فنی این حوزه، سئو کلاه – سفید به مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی‌های که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می‌کنند، اشاره دارد. که این به معنی فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو و یا کاربران به هیچ وجه نیست. این همچنین به سئو اخلاقی نیز یاد می‌شود زیرا دلیل آن این است که یا اجرای بلند مدت داشته و یا از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده می‌کند.

سئو کلاه – سیاه چیست ؟ (Black Hat)

به عبارتی دیگر اصطلاح سئو کلاه – سیاه اشاره به مجموعه‌ای از دستورات دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار می‌رود. این مهم است که بدانید این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و بکارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر دارد.

انجام تاکتیک‌های سئو کلاه – سیاه ممکن است که باعث افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود ولی می‌تواند منجر به پرداخت جریمه و یا حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود.

مقالات در زمینه بهینه سازی موتور جستجو

در زیر به برخی از مقالات در زمینه بهینه سازی موتور جستجو اشاره شده است:

پژوهشی در استراتژی های بهینه سازی موتور جستجو برای توسعه وب سایت های بزرگ

در این پژوهش محقق معتقد است که هنگامی که پیاده سازی وب سایت به پایان می رسد مشکلی که خیلی از شرکت ها با آن مواجه هستند این مسئله است که نمی دانند که چگونه وب سایت خود را در اینترنت معرفی نماید که بهترین روش برای معرفی وب سایت بهنیه سازی موتور جستجو است. در این تحقیق بر اساس ۷۷ معیاری که از منابع مختلف و موتورهای جستجو بررسی نموده است استراتژهای بهینه سازی برای توسعه وب سایت را بصورت زیر معرفی می نماید:

 • بهبود ساختار سایت
 • استراتژی کلمات کلیدی
 • استراتژی URL
 • بهینه سازی کد
 • پردازش کردن متن
 • بهینه سازی لینک های ورودی
 • استراتژی نام دامنه و هاست

آنالیز تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو

این پژوهش استراتژی بهینه سازی شرکت های گوگل و مایکروسافت را بررسی و توضیح داده است و موردی که جهت مطالعه و آنالیز قرار داده است، استراتژی های مربوط به شرکت مایکروسافت است. مهمترین معیارها برای بهینه سازی موتور جستجو از نظر محقق عبارتند از:

 • اضافه کردن Allow یا DisAllow به نقشه سایت
 • اضافه کردن URL به نقشه سایت
 • اضافه کردن نقشه سایت به robots.txt
 • استفاده از ابزارهای آنالیز جهت crawl

بهینه سازی موتور جستجو جهت افزایش بهبود رویت وب سایت

در این تحقیق محققین عواملی که در افزایش رتبه سایت تاثیر دارند را به ۳ سه بخش تقسیم بندی می کنند:

 • شرکت های دارنده موتور جستجو: جستجوکنندگان در صفحات موتورهای جستجو یک پرس و جو را اجرا می کنند سپس نتیجه آن در صفحه نتایج موتور جستجو نمایش داده می شود.
 • وب مسترها و شرکت های بهینه سازی موتور جستجو: شرکت هایی که با استفاده از یکسری ابزار و مهارت ها تلاش می کنند رتبه وب سایت ها را در صفحه نتایج موتور جستجو افزایش دهند
 • جستجو کنندگان در موتورهای جستجو: افرادی هستند که در موتورهای جستجو بدنبال یافتن اطلاعات مورد نظرشان هستند.

محققین معتقد هستند افرادی که فعالیت بهینه سازی را انجام می دهند می بایست از آخرین تغییرات الگوریتم ها ی موتورهای جستجو مطلع باشند و عواملی که باعث می شود ترافیک سایت افزایش پیدا نماید را بخوبی بشناسند و همچنین از کلماتی که کاربران نهایی بدنبال آن می گردند نیز آگاهی داشته باشند و بعبارتی دیگر می بایست اطلاعات خود را در سه دسته بندی بالا همیشه بروز نگه دارند.

بهینه سازی موتور جستجو: مفاهیم آنالیز فنی

در این تحقیق بر اساس یکسری مقالات، مطالعات و راهنمایی ها برخی از مفاهیم بهینه سازی موتور جستجو آورده شده است. محقیق معتقد هستند بهینه سازی موتور جستجو فرآیندی است که هیچ وقت تمام نمی شود و تکنیک های زیادی برای بهتر کردن رتبه سایت وجود دارد ولی پیاده سازی همه آنها مشکل است. :

تکنیک هایی که در این تحقیق برای بهینه سازی عنوان شده است عبارتند از:

 • افزایش لینک های خارجی
 • تغییر اسم فایل ها
 • لینک یک طرفه
 • کلمات کلیدی
 • استفاده از Meta Tag
 • استفاده صحیح از عنوان
 • استفاده از robots.txt
 • بهینه سازی محتوا

چگونه لینکدین در فرآیند تولید لید به یاری شما می‌آید؟

استو:

Lead، به اطلاعات خام در مورد افراد و یا نمایندگان شرکت ها گفته می‌شود که از طریق سمینارها، نمایشگاه های تجاری، تبلیغات و یا سایر روش ها، جمع آوری می گردند. متاسفانه می‌بینیم که برای تولید Lead همچنان خیلی از شرکت‌ها این اطلاعات را خریداری کرده و یا اینکه از تماس‌های تلفنی تصادفی بهره می‌برند.

اگر شما همچنان Lead ها را برای تیم فروش‌تان خریداری می‌کنید، حداقل به آنها آموزش دهید تا به کمک اطلاعات آنلاین بتوانند به جامعه هدف خود نزدیک شوند و یک پیش‌زمینه ای از آن Lead هایی که در اختیار دارند، بدست آورند و بتوانند به درستی آنها را تجزیه و تحلیل کنند.

نکات سئو در استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین

برای نمونه شما می‌توانید به گروه فروش خود آموزش دهید که چگونه از شبکه اجتماعی LinkedIn در این مسیر استفاده کنند. در LinkedIn به راحتی می‌توان هویت Lead ها را شناسایی کرد و از علائق آنها مطلع شد. در حقیقت این شبکه اجتماعی چشم اندازی شفاف در اختیار شما قرار می‌دهد تا دریابید که آیا این Lead ها برای شما مفید خواهند بود یا خیر.

Welcome LinkedIn

برای اینکه بتوانید Lead های خود را گلچین کنید، کافیست که کمی از نوار ابزار جستجو این شبکه اجتماعی بهره ببرید؛ در این نوار جستجو، شما می‌توانید نام افراد، شغل‌ها و نام کمپانی‌ها که در Leadهای خریداری شده موجود هستند را، جستجو کرده و از میزان با ارزش بودن آنها مطلع شوید. البته شما می‌توانید به کمک بخش ارتباطات (Connections) که در حساب کاربری هر کسب‌وکار وجود دارد، تولید Lead کنید و با پیدا کردن یک Lead کارآمد، تعدادی Lead مفید دیگر از کنار آن بیابید.

گسترش روز افزودن شبکه اجتماعی  لینکدین در جامعه کاربری ایرانی و کیفیت نسبی محتوای موجود در آن خیلی افراد و شرکت‌ها را مشتاق به فعالیت در آن کرده و به آن‌ها امکان داده تا بیشتر و بهتر با همکاران، هم صنفی‌ها، کارکنان و مخاطبانشان در ارتباط باشند. حضور افراد و شرکت‌ها در کنار هم و در دسترس بودن سوابق و جزییات آن‌ها فرصت خوبی را فراهم آورده است تا اشخاص و شرکت‌ها بتوانند اطلاعات ارزشمندی را راجع به یکدیگر به دست آورند. به همین دلیل لینکدین ابزار خیلی خوبی است برای کسانی که می‌خواهند کار جدیدی پیدا کرده یا وارد بازار کار شوند.

پروفایل

یک پروفایل (رخ‌نما) مناسب داشته باشید. ساخت یک پروفایل حرفه‌ای خیلی سخت نیست. تنها کافی است یک سری اصول خاص را رعایت کنید. به عنوان چند نمونه:

 • نام رسمی و کامل خود را استفاده کنید.

 • از عکس مناسب استفاده کنید. این باید عکس واقعی خود شما باشد. عکس‌های پرسنلی رایج انتخاب مناسبی به حساب می‌آیند.

 • سوابق کاری واقعی خود را بدون ابهام و ایجاز و اطناب بی‌مورد وارد کنید. از خالی گذاشتن یا درج اطلاعات نامفهوم خودداری کنید.

 • در سوابق کاری‌تان از نام و لینک صحیح شرکتی که قبلاً در آن کار می‌کرده یا الان در آن کار می‌کنید استفاده کنید. این اطلاعات استفاده زیادی برای شرکت‌های جویای کارمند دارد.

آن‌ها با استفاده از این جزییات می‌توانند اطلاعات خیلی بیشتر و دقیق‌تری راجع به شرکت‌ها و همکاران فعلی و قبلی شما پیدا کنند.

فراموش نکنید که فرایند پیدا کردن کار فقط این نیست که به دنبال موقعیت‌های کاری جدید بگردید، بلکه بخش مهمی از آن این است که پروفایل تمیز و گویایی داشته باشید تا شرکت‌های جویای کارمند بتوانند راحت‌تر شما را پیدا کرده و ارزیابی کنند.

چرا لینکداین ترافیک بیشتری برای شما می‌فرستد؟

فهرست مهارت‌ها

فهرست مهارت‌هایتان (Skill) را بروز کنید. آن‌ها را از مهارت‌های جزیی و کم اهمیت پر نکنید. مثلاً برای خیلی از مشاغل (به جز منشی‌گری و امثالهم) مهارت Word یا Excel اهمیت خیلی زیادی ندارد. سعی کنید ۱۰ تا ۱۵ تا از مهارت‌های مهم‌تان را ذکر کنید. استفاده از مهارت صحیح برای اینکه در نتیجه جستجوها ظاهر شوید اهمیت زیادی دارد. اگر در این باره شک دارید به پروفایل افراد مشابه خودتان مراجعه کنید و از فهرست مهارت‌های آن‌ها ایده بگیرید. مهم‌تر از همه اینکه از Connectionهایتان بخواهید تا مهارت‌های شما را تایید کنند. درست است که این تاییدیه‌ها اعتبار خیلی زیادی ندارند ولی دیدن امتیاز ۹۹+ در کنار مهارت‌های یک شخص باعث جلب توجه زیادی می‌شود.

گسترش شبکه ارتباطی

شبکه ارتباطی‌تان را گسترش دهید. لینکدین جایی برای دوست‌یابی یا ارتباطات خانوادگی نیست. سعی کنید با کسانی مرتبط شوید که به نوعی همکار یا هم صنفی شما حساب شده یا در سلسله مراتب کاری به شما مربوط باشند. بهترین گزینه‌ها، همکاران فعلی و سابق شما در همه شرکت‌ها و تیم‌هایی است که تا حالا مشغول به فعالیت بوده‌اید.

از مدیران شرکت‌های حوزه کاری خود خصوصاً مدیران مرتبط با نیروی انسانی غافل نشوید. این‌ها همان کسانی هستند که ممکن است فعالیت‌های شما را زیر نظر داشته و روزی پیشنهاد یک موقعیت کاری جدید برای شما داشته باشند. از اضافه کردن Connectionهای بی‌ربط، بیهوده، تبلیغاتی یا Spammer خودداری کنید. آن‌ها باعث شلوغی بی‌مورد Timeline شده و حواس شما را بی‌جهت پرت می‌کنند. آن‌ها باعث بی‌اعتباری‌تان نیز می‌شوند.

پروژه‌ها

پروژه‌ها و کارهای مهمی که در مقاطع مختلف انجام داده‌اید را در پروفایل‌تان ذکر کنید. شرح کوچکی از آن‌ها بدهید و ذکر کنید چه افراد دیگری در انجام آن دخیل بوده‌اند. این موضوع در نشان دادن اعتبار کار شما خیلی مهم است. علاوه بر این به شرکت‌های جویای کارمند دید خوبی راجع به سابقه کاری شما داده و به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند توانایی‌های شما را بهتر بشناسند.

رزومه کلاسیک

با اینکه لینکدین خودش یک رزومه خیلی خوب و گویا حساب می‌شود اما باز هم بهتر است رزومه خود را به شکل کلاسیک هم در پروفایل خود قرار دهید. رزومه کلاسیک یعنی همان رزومه چند صفحه‌ای که برای شرکت‌های مختلف می‌فرستید. این رزومه را همیشه به روز نگهدارید. فرمت آن را هم PDF در نظر بگیرید تا مشکلی برای نمایش آن پیش نیاید.

آموزش دانلود عکس های اینستاگرام Instagram

استو:

چندی پیش مطلبی در مورد Application اینستاگرام و آموزش استفاده از آن در سایت قرار دادیم. حتما با این مسئله رو به رو شدید که عکس های Instagram دوستانتان را نمی توانید ذخیره یا دانلود کنید ، فقط می توانید آن ها را مشاهده کنید. در این آموزش قصد داریم به شما نرم افزاری رو معرفی و آموزش دهیم که خیلی راحت می توانید تمام عکس های دوستانتان را در اینستاگرام ذخیره و دانلود کنید.

ابتدا نرم افزار Instagram Downloader را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود نرم افزار Instagram Downloader

پس از دانلود آن را از حالت فشرده خارج کنید.

ده ترفند برای استاد شدن در اینستاگرام

نرم افزار Instagram Downloader نیاز به نصب ندارد و به صورت Portable می باشد. پس از اجرای آن کافیست نام کاربری دوستتان را در قسمت Text Box وارد کنید و روی دانلود کلیک کنید. به همین سادگی…

برای مثال کاربر Benjamin Lasnier با نام کاربری benjaminlasnier را در قسمت مورد نظر وارد می کنیم و Download را کلیک می کنیم.

 Image result for ‫آموزش دانلود عکس های اینستاگرام Instagram‬‎

در قسمت بالا عدد ۱۲۰ را مشاهده می کنید ، این عدد نمایانگر این است که چه تعداد عکس تا به الان دریافت شده.
در قسمت پایین کادر سبز رنگ به معنی انجام عملیات می باشد.

نکته : توجه داشته باشید که تنها می توانید از اکانت های Public در این برنامه استفاده کنید و برای اکانت های Private امکان دریافت عکس ها نیست.

پس از اتمام کار نرم افزار ، مشاهده می کنید که یک فایل با پسود txt در کنار آیکون Instagram Downloader ایجاد شده.

فایل متنی ایجاد شده را باز کنید ، لینک دانلود تمامی عکس های اکانت مورد نظر در این فایل وجود دارد.

به اشتراک گذاری موسیقی در اینستاگرام

اگر تعداد عکس ها کم بود ، تک تک لینک عکس ها رو Copy و در مرورگر Paste کنید.
اگر تعداد عکس ها زیاد بود تمامی لینک ها رو با هم انتخاب در نرم افزارهای دانلود منیجر مثل IDM وارد کنید.

اما چطور این همه لینک رو در Internet Download Manager وارد کنیم !؟ http://linestore.ir
برای این کار کافیست ابتدا تمامی لینک های موجود در فایل را انتخاب و کلیک راست کرده و دستور Copy انتخاب کنید. همانطور که می دانید با این عمل اطلاعات Copy شده در حافظه موقت شما ذخیره می شود.
بلافاصله پس از Copy نرم افزار IDM را باز کنید و از منوی Task ء Add Batch Download From Clipboard را انتخاب کنید.

مشاهده می کنید که تمامی لینک ها در نرم افزار IDM وارد شدند. کافیست با کلیک بر روی Check All ، همه آن ها را انتخاب کنید.

آیا تظاهر به روزه خواری در شبکه های اجتماعی جرم محسوب میشود ؟

استو:

شبکه های اجتماعی و رواج روزه خواری !

ارسال تصویر های متعدد  از روزه خواری در پیج های اینستاگرام !

ارسال پست های مختلف هنجارشکنی ( روزه خواری ) در کانال های تلگرام !

تویت و ریتویت متن های مختلف روزه خواری در تویتر !

برگزاری کمپین های مختلف ضد دینی و روزه خواری در شبکه های اجتماعی

و …

مطمعنا هنجار شکنی حتی از نظر کسانیکه مقید به دستورات دینی هم نیستند کاری ناشنایست میباشد و از نگاه عموم جامعه کاری نادرست محسوب میشود اما اینکه عده ای به عمد چنین اقداماتی انجام میدهند جای بسی تفکر دارد.

با جستجویی در شبکه های اجتماعی محوریت روزه خواری متوجه سیل عظیم این سری تصاویر میشوید اما با توجه به دستور مقامات قضایی مبنی بر برخورد با روزه خواران در محیط های عمومی و با توجه به اینکه شبکه های اجتماعی هم مصداقی از محیط های عمومی محسوب میشوند بر آن شدم که مقاله ای در خصوص جرم بودن تظاهر به روزه خواری در شبکه های اجتماعی تهیه کنم .

در اولین مرحله با جستجو در گوگل و دیگر سایت ها به نمونه های برخوردیم که لازم دانستیم مطرح کنیم :

دانشگاه شبکه های اجتماعی ( رایگان ! )

درخبرگزاری مهر بخوانید : اطلاعیه ناجا برای ماه رمضان/برخورد قانونی با هنجارشکنان

که مهمترین قسمت این پیام به این شرح است :

انتظار می رود برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوندهای ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجارهای دینی و بویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی با دقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود. بدیهی است، با معدود افرادی که احتمالا به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برخورد قانونی لازم صورت خواهد گرفت.

براساس احکام نورانی اسلام، مسافران و بیماران از روزه‌داری معاف هستند. لیکن لازم است تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند، از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ملاء عام خودداری کنند.

متصدیان هتل‌ها، مهمان پذیرها، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن با اخذ مجوز از مراجع ذیربط و ضمن رعایت شئون اسلامی و پوشش فضای خود، می‌توانند به مسافران ارائه خدمات کنند. سایر رستوران‌ها و مراکز پذیرایی از اذان صبح تا هنگام افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند.

نیروی انتظامی نسبت به ارتقاء امنیت معابر، بوستان‌ها و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه، بویژه در زمان افطار و شب‌های قدر توجه کرده و اقدامات لازم را در این زمینه به عمل خواهد آورد.»

در بخش پایانی این پیام آمده است:« شایسته است با عنایت به فضای معنوی و آکنده از خیر و برکت ماه مبارک رمضان، همه مومنان و باورمندان به رحمت واسعه الهی در این ماه عزیز در راستای خیرخواهی، تشویق به عمل صالح و از جمله نیکوترین آنها “عمل به فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر” بیش از پیش گام بردارند، چرا که امر کردن به معروف و بازداشتن از منکر، چنان که خداوند متعال وعده فرموده است، ضامن بقای جامعه و موجب سعادتمندی و رستگاری مومنان خواهد بود.»

تسنیم اینچنین نوشت : «تلگرام» بستری برای ترویج روزه‌خواری

که مهمترین قسمت این نوشته به این شرح میباشد : ( در ابتدای خبر نیز نوشته است : در سایه غفلت مسئولان صورت گرفت ! )

اخیراً و همزمان با نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان، کانالی با هدف ترویج روزه‌خواری و شکستن قبح گناه بزرگ روزه‌خواری ایجاد شده است؛ بانیان و گردانندگان این کانال به صورت کاملا سازمان‌یافته ضمن درخواست از اعضای کانال برای روزه‌خواری و گرفتن عکس از وعده غذایی ناهار در ماه مبارک رمضان، اقدام به انتشار محتوای خلاف مبانی اسلامی و به سخره گرفتن مبانی فکری و اعتقادی اسلامی و شیعه کرده‌اند.

از سویی در این کانال هیچگونه لینک ارتباطی با مدیر یا ادمین آن وجود ندارد و به این ترتیب مشخص نیست بدون وجود راه ارتباطی با مدیر و یا ادمین کانال، چگونه قرار است تصاویر توسط اعضا برای کانال ارسال و به اشتراک گذاشته شود که خود این امر احتمال فعالیت سازمان‌یافته گردانندگان چنین کانالی برای ترویج روزه‌خواری و ضدیت با مبانی اسلامی را تقویت می‌کند.

ایجاد و راه‌اندازی روزانه چنین کانالهایی در تلگرام و فعالیت آزادانه آنها، زنگ خطری برای مسئولان مربوطه است چرا که بسیاری از مطالب و محتوای تولید شده در بستر تلگرام، حاوی مطالب مجرمانه است که با توجه به استقرار سرورهای این اپلیکیشن در خارج از کشور، این امر می‌تواند تبعات و اثرات مخرب چنین محتواهای مجرمانه‌ای را دوچندان کند.

ایرنا مهربانانه نوشته بود : عمل به فریضه امر به معروف برای پیشگیری از روزه خواری موثرتر از برخورد قضایی است

دانشکده تلگرام ( رایگان ! )

که مهمترین قسمت این نوشته به این شرح میباشد :

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس گفت: برای پیشگیری از روزه خواری، عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر توسط عموم مردم و فرهنگ سازی مناسب در این زمینه از سوی نهادهای متولی، موثرتر از برخورد مستقیم توسط ضابطان و دستگاه قضایی با روزه خواران است.

وی، از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه روزه خواری و یا هنجارشکنی در ماه مبارک رمضان، با عمل به وظایف دینی خود و اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از خدشه دار شدن قداست این ماه جلوگیری کنند و در صورت اصرار بر ارتکاب روزه خواری مراتب را به مراجع انتظامی گزارش دهند.

بسیجپرس هم با لحنی تند نوشته : شبکه‌های اجتماعی دنیا را به لجن زار تبدیل کرده است/ روزه خواری نباید علنی شود

که مهمترین قسمت این نوشته به این شرح میباشد :

۹۰ تا ۹۵ درصد شبکه‌های اجتماعی غربی دنیا را به لجن‌زار تبدیل کرده و رمضان ماهی است که باید با تبلیغات در برابر آن ایستاد و جوانان را بیمه کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه باید از تظاهر به هنجارشکنی ماه رمضان جلوگیری شود، گفت: در ماه رمضان نباید روزه‌خواری علنی شود، رستوران‌ها باز نباشد، تا جمعیت با رفتن به آنها آبرو ماه رمضان را زیر سئوال ببرند، باید در برابر هنجارشکنی‌ها ایستاد.

دانشکده اینستاگرام ( رایگان ! )

ویدیوی مشهور : مجری خانم روزه خوار دربرنامه زنده تلویزیونی !

اما اولین یافته سرچ ما و شما متعلق به موضوع روزه خواری مجری تلویزیون هست که مشخص میشه اون چشیدن طعم غذا در برنامه زنده بصورت سهوی بوده تمام تیتر ها فقط جهت جذب کاربر و بازدید کننده بوده که شما رو دیدن دو ویدیو زیر در این خصوص دعوت میکنم :

لحظه چشیدن طعم غذا در برنامه زنده : اشتباه سهوی مجری در ماه رمضان (چشیدن غذا)

و در ادامه : اولین واکنش خانم راد به سوتی روزه خواری خود

 

سخن آخر : هنوز قانونی تصویب نشده !

و در ادامه جستجو هایمان به موارد زیادی برخورد کردیم که همه از نفی روزه خواری خبر میداد و اینکه در بسیاری از موارد قانونی برای این هنجار شکنی ( روزه خواری ) در شبکه های اجتماعی پیدا نکردیم این در حالی است که طبق قانون مجازات‌ اسلامی، در ماده ۷۴۵《ماده ۱۶ قانون جرایم‌ رایانه‌ای》 انتشاراسکرین‌شات از چت شخصی افراد جرم محسوب می‌شود ۷۴ ضربه شلاق و ۲ سال حبس برای افشــای «چت» و «اسکرین شات»
لذا احتمال تصویب قانون برای انتشار و تبلیغ روزه خواری در شبکه های اجتماعی دور از ذهن نیست و پیشنهاد نویسنده بر این است که حتی المقدور در صفحات عمومی یا پابلیک  public  در شبکه های اجتماعی به هیچ عنوان تصاویر و شواهدی مبنی بر هنجار شکنی منتشر نکنید که مطمعنا با توجه به تصویب قانون برای افشای اسکرین شات چت احتمال بسیار زیاد به زودی قانونی برای هنجار شکنی ایجاد میشود که ممکن است برای کاربران دردسرهایی رو ایجاد کند .
پ ن : مطمعنا هنجار شکنی کار ناشایستی و ما هم با هنجار شکنی مخالف هستیم .

ایرانی‌هایی که عاشق خارجی ها شدند

ایرانی‌هایی که عاشق خارجی ها شدند

برند ایرانی اصیل در برابر برند فرنگی ایرانی‌الاصل!

سلیقۀ بازار چیزی نیست که تحت کنترل صاحبان برند باشد بلکه کاملاً وابسته به علایق مشتریان است و صاحبان برند تنها توانسته‌اند به آن جهت دهند؛ مخصوصاً زمان انتخاب یک برند توسط مشتری این کار سخت‌تر نیز می‌شود.

در دوره‌ای با کم شدن واردات کالاهای خارجی و ورود کالای تولید شده در چین (بازار مشترک) علایق مشتریان نیز رو به تغییر گذاشت و دلزدگی مشتریان از خرید کالاهای بی‌کیفیت چینی باعث تولد برندهای ایرانی شد که در پی خود عِرق ایرانی بودن مشتریان را برافروخت و تمایل به خرید اینگونه برندها افزایش یافت، که می‌توان از بین آنها به نامهایی مثل زمزم، فراسو، پارس، آبسال، گلرنگ و … اشاره نمود که البته موفقیت برخی از این برندها را می‌توان در ارائه خدمات پس از فروش آنها دانست، چیزی که در آن دوران از یاد ایرانیان رفته بود و کاملاً جایش خالی بود.
pars-tv
اما دورۀ نام‌گذاری اسم‌های ایرانی برای برندها نیز مانند تمام دورهای طلایی ایجاد شده در مارکتینگ می‌آیند و می‌روند ولی اتفاق جدیدی در راه بود، کالای چینی تمام بازار ایران را فرا گرفته بود و بی‌کیفیتی کالاهای چینی و ایرانی حتی با حربه خدمات پس از فروش و یا شعار « تولید ایرانی، سرمایه ایرانی » کارساز نبود و سلیقۀ مشتریان نیز در حال تغییر بود.

حالا بازار تشنه برندهای خارجی شده بود،اما محدودیت‌های واردات کالا همچنان برای واردکنندگان پابرجا بود و سودِ آورده از کالاهای چینی چیزی نبود که بتوان از آن چشم پوشی کرد، لذا شکل دیگری از بازاریابی و ایجاد مارکت شکل گرفت.

ثبت شرکت در خارج از ایران و ورود کالاهای تولید چین (Made in China) با برندهای انگلیسی و ایتالیایی تا جایی پیشرفت که حتی این برندها تبلیغات خود را به زبان انگلیسی در شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌کردند برای مثال می‌توان به برندهای Dessini , Unique , Feller و Violet اشاره کرد.
13158057271
با ورود برندهای فرنگی ایرانی‌الاصل، شکافی در بازار ایجاد شد که در یک سو برندهای ایرانی اصیل و در سوی دیگر برندهای فرنگی ایرانی الاصل ایستاده‌بودند، و با توجه به تغییرات ذائقۀ بازار کفۀ ترازو به سوی برندهای فرنگی سنگینی می‌کرد. زیرا اتفاقی بدین قرار افتاده بود که با استقبال مشتریان از کالاهایی با نام خارجی و سرعت روزافزون تولد انواع و اقسام اینگونه برندها و کالاها، شرکت‌ها وارد میدان جنگی جدید شده بودند که بقای آنها یا مشتریِ وفادار می‌خواست و یا تغییری در ساختار برندسازی.
که در این میان راه‌حلِ هم‌رنگ شدن با جماعت، کارآمدتر به‌نظر می‌رسید و حتی برخی شرکت‌ها را به این فکر انداخت که با این تغییر ذائقه ایرانی‌ها برای خرید کالا با نام خارجی، دیگر حتی نیازی به ثبت شرکت در خارج از ایران نیست.

پیشتاز این نوع برند سازی با نام خارجی را نیز می‌توان شرکت گروه صنعتی گلرنگ نام برد که با برندهای Ave ،HomePlus ،Spif Active, Lamis, famila , nancy ،Oila ،Bingo و غیره… گوی سبقت را از دیگر رقبا در بازار ربوده است.
golrang
درست است! با یک نگاه اجمالی به راحتی متوجه می‌شویم که برند گلرنگ در روزگاری با شعر « گل,گل,گل از همه رنگ …» بر بازاری حکمرانی می‌کرد ولی در حرکتی استراتژیک و بسیار هوشمندانه از این تغییر سلیقه مردم آگاهی پیدا کرد و برندهای فوق را یکی پس از دیگری وارد بازار کرد. حتی ممکن است خیلی از مشتریان از این موضوع بی‌خبر باشند که تمام این برندها متعلق به شرکتی‌ست که خاطرات کودکی‌شان را تداعی می‌کند.

در بازاری که برخورداری از وفاداری مشتری بسیار سخت است و سلیقه مردم به سرعت در حال تغییر است چه چیز یک برند را ماندگار می‌کند؟ آیا بقای برند مهمتر است یا بقای شرکت؟

منبع: آیمارکتور

نکاتی در مورد مدیریت برند در شبکه‌های اجتماعی

نکاتی در مورد مدیریت برند در شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی ابزاری بسیار قدرتمند هستند. رسانه‌های اجتماعی به همۀ افراد حقیقی و حقوقی ابزاری همچون قلم، دوربین و میکروفونی قدرتمند می‌دهند تا بتوانند صدای خود را به دیگران برسانند، اما اگر برندها از این ابزار به‌خوبی استفاده نکنند، مطمئناً صدمه خواهند خورد.

بسیاری از برندها هیچ برنامۀ مدونی برای توسعه، مدیریت و نگهداری کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود ندارند و آن را دست‌کم می‌گیرند. حتی برندهایی که برنامه بازاریابی و برنامه تجاری بلندمدت دارند، برنامۀ شفاف و هدف‌داری برای حضور در شبکه‌های اجتماعی برای خود در نظر نگرفته‌اند.
3-keys-to-social-media-cover
اگر شما صاحب برند یا کسب‌و‌کار باشید، وقت آن شده است که به چند نکته مهم در مورد رسانه‌های اجتماعی دقت کنید:

توسعه استراتژی Strategy Development
اولین نکته این است که باید بدانید در شبکه‌های اجتماعی به دنبال چه چیزی می‌گردید.
به دنبال یافتن پاسخ کدام سوال هستید؟
آیا می‌خواهید برند خود را بیشتر مطرح کنید؟
آیا به دنبال تعامل بیشتر با مشتریان هستید؟
به دنبال ارائه خدمات بیشتر به مشتری هستید و یا به دنبال ایجاد نقاط ارتباط بیشتر با مخاطبین می‌گردید؟
شاید به دنبال ایجاد کانال ارتباطی جدید برای تعامل بیشتر برندتان هستید!
به نظرتان شبکه‌‎های اجتماعی می‌تواند نقش یک کانال ارتباطی را بازی کنند یا تنها جایی برای گفتمان بیشتر با مخاطبین است!

پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا اهداف روشنی برای برند خود تعریف کنید و استراتژی‌تان را در حوزه رسانه‌های اجتماعی گسترش دهید.

مدیریت فرآیند Process Management
یک پست در بلاگ گذاشتن یا چند توئیت در یک روز ارسال کردن، یک فرآیند به حساب نمی‌آید.
ساختن و مشخص کردن حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم است. بیائید اینگونه به ماجرا نگاه کنیم. لازم نیست در تمامی شبکه‌های اجتماعی فعال شوید و همه را با هم داشته باشید، چرا که مدیریت آن برای شما بسیار سخت خواهد بود. پس گام به گام شروع کنید.
با ساخت یک حساب کاربری در شبکه اجتماعی فیسبوک، لینکداین و توئیتر آغاز کنید.
هنگامی که توانایی لازم را ندارید سراغ بقیۀ شبکه ‌های اجتماعی نروید. هرگاه فرد یا گروهی را به صورت اختصاصی برای مدیریت و بروزرسانی محتوا داشتید، به سراغ آنها بروید، برنامه زمان‌بندی شده برای آنها تعریف کرده و روزهایی که باید مطلب جدید منتشر کنند را روی تقویم علامت‌گذاری کنید.
فراموش نکنید، شبکه‌های اجتماعی جادۀ یک‌طرفه نیستند، مطمئن شوید که در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ مخاطبین برندتان در شبکه‌های اجتماعی مختلف داده شده، به شکایات آنها رسیدگی شده و از آنها به‌خاطر مشارکت‌شان قدردانی می‌شود.

شاخص موفقیت Success Criteria
ابزار زیادی برای اندازه‌گیری موفقیت بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و بسیاری از آنها رایگان هستند. اندازه‌گیری اثربخشی بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی ، شاخص‌هایی از میزان رضایت‌بخشی و موفقیت استراتژی‌تان در رسانه ‌های اجتماعی را نشان می‌دهد.

آیا کسی روی لینک‌های توئیت شما کلیک کرده است؟
آیا کسی آن را ری توئیت کرده است؟
آیا کسی از آن طریق به وب سایت شما مراجعه کرده است؟

ابزاری همانند Bitly ، Topsy و گوگل آنالیتکیز Google Analytics می‌توانند به شما اطلاعات بسیار ارزشمندی ارائه دهند تا ببینید کدام کانال شما در رسانه‌های اجتماعی موفق‌تر بوده‌اند یا مطالب بلاگ شما چقدر توئیت شده و اینکه مناسب‌ترین زمان برای انتشار مطلب در شبکه‌های اجتماعی کدام است؟

سعی کنید برای دنبال کردن و مانیتور کردن وضعیت مطالب‌تان در شبکه‌های اجتماعی و میزان موفقیت برنامه بازاریابی اجتماعی خود، از آدرس یکتا و مشخصی URL استفاده کنید تا بتوانید به آسانی نتایج آنها را درک کنید.
باید ببیند از کدام توئیت شما بیشتر کلیک شده است؟ کدام مطلب بیشتر به بلاگ‌‌تان منتقل شده؟ و مواردی از این قبیل را با دقت مانیتور کنید. از این طریق می‌توانید حاصل انتشار مطالب‌تان در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید.

برندهایی که موفق هستند حتماً یک استراتژی شفاف در حوزه شبکه‌های اجتماعی دارند. پس شما هم فراموش نکنید که تنها به چند توئیت و پست در بلاگ بسنده نکنید، بلکه سعی کنید یک استراتژی روشن تبیین کنید، شاخص‌های عملیاتی و فرآیندها را تعریف کنید و وضعیت برند خود را در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید.

منبع: آیمارکتور

فرمولاسیون چسب چوب

فرمولاسیون چسب چوب

مرحله اول ساخت رزين همو پليمر پلي وينيل استات :
شارژ آب 20 دقيقه
شارژ پلي وينيل الكل 5 دقيقه
پخت اوليه و افزايش دما تا 50 درجه 40 دقيقه
افزايش دما تا 60 درجه 15 دقيقه
شارژ استات سديم . استارچ دفوم 5 دقيقه
شارژ مرحله اول وينيل استات منومر 15 دقيقه
شارژ كاتاليست و انجام واكنش 15
شارژ آب و كنترل كف 15
ادامه و تكميل واكنش 120
شارژ مرحله دوم وينيل استات منومر 150
افزايش دما تا 90 درجه 15
ادامه فرايند 45
خنك كردن تا 40 درجه و افزايش مواد كمكي 180
و اما مقادير وزني :
وينيل استات 529 كيلو
پلي وينيل الكل 16.5 كيلو
سديم استات 0.4 كيلو
آمونيم پرسولفات 0.4 كيلو
ضد كف 0.3
فرمالين (ضد كپك) 0.3
استارچ دفوم 1.4
آب 451.7 كيلو
تا حالا رزين همو پليمر پلي وينيل استات ساخته شده است پس ميپردازيم به توليد چسب چوب
شارژ آب 20 دقيقه
مواد كمكي 10
نشاسته مرحله اول 15
پلي وينيل الكل 15
افزايش دما تا 80درجه 200
پخت پي وي ا و نشاسته 80
خنك كردن تا 50 درجه 120
شارژ رزين همو پليمر 30
افزودن نشاسته مرحله دوم 80
افزودن دي بوتيل فتالات 30
خنك كردن و افزايش مواد كمكي 60 دقيقه
و اما مقادير
رزين همو 295 كيلو
رزين دي بي پي 14
پي وي ا 100
ضد كف 2.5
فرمالين 0.2
نشاسته 70
هركو سل 23
سم 1.6
آب 491.9
محصول را تخليه و بسته بندي نماييد